Noc Muzeów w BWA w Olsztynie

Strona główna » Aktualności Dodano: 2023-05-15

Galeria Sztuki BWA w Olsztynie serdecznie zaprasza 13 maja na kolejną edycję jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych – NOC MUZEÓW 2023, która rozpocznie się o godz. 13:00 w siedzibie galerii – Piłsudskiego 38, Olsztyn. 
 
 
PROGRAM NOCY MUZEÓW 2023
13 maja (sobota), godz. 13:00 – 24:00 
 
 
SPOTKANIA
▪️13:00 – "Co kryje kosmos", czyli kreatywne działanie wokół wystawy Katarzyny Tretyn "Somnium 3" (w ramach NOCY MUZEÓW 2023, zapraszamy na warsztaty dla dzieci).
 
 
Podczas warsztatów udamy się w artystyczną podróż kosmiczną sondą "Somnium 3", aby poznać twórczość Katarzyny Tretyn. Następnie wykonamy prace plastyczne inspirowane przestrzenią pozaziemską.
 
 
Udział: 1 zł
Prowadzenie: Ewelina Góra
Kontakt: e.gora@bwa.olsztyn.pl 
 
 
▪️ 18:00 – Oprowadzanie po wystawie Katarzyny Tretyn "Somnium 3"
 
 
Oprowadzanie prowadzi Monika Sadowska (specjalistka ds. wystaw i promocji w BWA)
 
 
▪️ 19:00 – Spotkanie z Iwoną Bolińską oraz Pawłem Strzelcem 
 
 
Podczas spotkania Iwona Bolińska (prezes Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia "Areszt Sztuki" ) opowie trochę więcej o samej idei wystawy "O obrotach" oraz o tym, jak artyści zainspirowali się obchodami Roku Mikołaja Kopernika. Nie zabraknie również historii o wielkim astronomie. Natomiast Paweł Strzelce (fotograf) zaprosi nas do świata fotografii opowie nieco więcej o tej technice, jak i swoich zainteresowaniach. 
 
 
▪️ 20:00 – Rodzinne zabawy
 
 
Czas zabawić się sztuką! Będziemy szukać, zgadywać i tworzyć, a wszystko przy pomocy rodziców, aby poznać siłę współpracy. Stworzymy artystyczne drużyny i przekonamy się czy sztuka to tylko malowanie obrazów, tworzenie wielkich rzeźb, czy też dobra zabawa? No i na koniec nie może zabraknąć trochę magii!
 
 
*Nie prowadzimy zapisów, ale jeśli zamierzacie wziąć udział w spotkaniu, albo macie jakieś pytania, dajcie znać (m.sadowska@bwa.olsztyn.pl). To ważne, żebyśmy wszyscy bawili się dobrze i bezpiecznie.
 
 
Udział: 1 zł
Prowadzenie: Monika Sadowska 
 
 
▪️ 21:30 – Oprowadzanie po aktualnych wystawach
 
 
Katarzyna Tretyn "Somnium 3"
"O OBROTACH" Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie "Areszt Sztuki"
 
 
Oprowadzanie prowadzi Monika Sadowska (specjalistka ds. wystaw i promocji w BWA) 
 
 
WYSTAWY
▪️ Katarzyna Tretyn "Somnium 3" | sala główna
 
 
"Somnium 3" może kojarzyć się z nazwami misji kosmicznych (jak Apollo 11 czy Artemis 1), wysyłanych w celu zbadania wybranych obszarów Wszechświata. Skojarzenie to – skądinąd uzasadnione – nie wyklucza jednak tego, że tytuł wystawy stanowi konglomerat różnych znaczeń i kontekstów. (...)
 
 
▪️ "O OBROTACH" Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie "Areszt Sztuki" | sala kameralna
 
 
Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie "Areszt Sztuki" stanowi grupa artystów, którzy swoją twórczością chętnie odpowiadają na różne wyzwania. Tegoroczne obchody 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika są tego przykładem. (...)
 
 
W ciągu dnia nie zabraknie również artystycznej przestrzeni dla naszych najmłodszych gości. Jeśli odwiedzicie BWA w sobotę, w atrium Galerii znajdziecie kredę do malowania po ziemi, natomiast w holu będzie czekał na Was stolik z przyborami do kreatywnego działania – mamy nadzieję, że tego dnia powstanie niejedno dzieło sztuki! 
 
 
W Noc Muzeów tradycyjnie odbędzie się KIERMASZ WYDAWNICTW, podczas którego znajdziecie kilkadziesiąt tytułów w bardzo atrakcyjnych cenach. Do kupienia m.in. katalogi wystaw.
 
 

 Źródło: bwa.olsztyn.pl