Noc Muzeów - "Rytmy czcionki”

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2023-05-18

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza do udziału w wydarzeniu „Noc Muzeów” 19 maja 2023 w godzinach 19.00 – 24.00 w Zamku Żupnym i w Muzeum w kopalni w Wieliczce.
Noc Muzeów w Wieliczce jest organizowana wspólnie z muzeami krakowskimi.
Wstęp: 1 zł

 

W Zamku Żupnym będzie można zwiedzać wystawę specjalną nawiązującą do hasła tegorocznej edycji Nocy Muzeów – „Rytmy czcionki”. Będą na niej prezentowane starodruki, które znajdują się w zbiorach biblioteki muzealnej, w tym „Kosmografia” Sebastiana Münstera z 1564 r. Oczywiście będą dostępne wystawy stałe: „Solniczki – małe arcydzieła sztuki” pokazująca obiekty z kolekcji zaliczanej do najcenniejszych na świecie i wystawa „Pradzieje Wieliczki i okolic”.

Jak co roku będzie możliwość zwiedzania z przewodnikiem Trasy Muzeum w kopalni soli na głębokości 135 m. Tutaj wymagane są wejściówki, które można pozyskać dwuetapowo – rezerwacja i losowanie. Wszyscy chętni rezerwują się poprzez formularz dostępny na stronie:
muzeum.wieliczka.pl/aktualnosci/noc-muzeow-2023 od 9 maja (od godz. 9.00) do 10 maja (do godz. 9.00). Następnie system rozpocznie losowanie. Regulamin losowania znajduje się na stronie Muzeum.  Wejściówki będą do odebrania w kasie Muzeum w Zamku Żupnym w dniu” Nocy Muzeów”. 
 
 
Źródło: muzeum.wieliczka.pl