No Time – wystawa malarstwa i rzeźby Roberta Sosnowskiego

Strona główna » Aktualności Dodano: 2022-02-25

No Time – wystawa malarstwa i rzeźby Roberta Sosnowskiego

Czas to obecnie fundament naszej cywilizacji. Czy tu, na Ziemi, można go zwolnić, przyspieszyć lub zatrzymać? Na to pytania próbuje odpowiedzieć wystawa Roberta Sosnowskiego “No Time”, którą od 25 lutego możemy oglądać w suwalskiej Galerii Sztuki Stara Łaźnia. Zobaczymy malarstwo i rzeźbę, a wernisażowi towarzyszyć będzie ciekawa akcja artystyczna, przewrotne warsztaty z psucia zegarków.
 
Czas to obecnie fundament naszej cywilizacji. Polemika z czasem stała się pomysłem Roberta Sosnowskiego na wystawę. Artysta zadaje pytanie, czy możemy zwolnić czas, przyspieszyć lub zatrzymać go, tu na Ziemi. Czyni to z obietnicą psoty i błyskiem przewrotności w oku.
 
Podczas wernisażu wystawy Robert Sosnowski zaoferuje usługę odwróconego zegarmistrza. Chętni będą mogli oddać swój zegarek w jego ręce, a on z przyjemnością przestawi w nim godzinę, urwie wskazówkę lub przepiłuje zegarek na pół. Artysta daje gwarancję że, usługa zostanie wykonana rzetelnie, a zegarek nie naprawi się przez co najmniej 12 miesięcy! Podczas wernisażu wystawy będzie można, korzystając z przygotowanych narzędzi, popsuć swój zegarek samodzielnie. Jak to działanie wpłynie na czas i na nasze postrzeganie czasu? najlepiej sprawdzić osobiście. Zapraszamy do wspólnej zabawy, obserwacji i kontemplacji.
 
Na potrzeby projektu artysta stworzył markę zegarów NO TIME. Wszystkie czasomierze są niesprawne i źle pokazują godzinę. Jest to też działanie retrospektywne, wyprawa do czasów dzieciństwa; artysta, już jako kilkulatek z pasją rozkręcał wszystkie swoje zabawki mechaniczne i rozpracowywał ich działanie. 
 
Wystawie “No Time” w Starej Łaźni będą towarzyszyły „Warsztaty z psucia zegarków”, które galeria zrealizuje z dziećmi w ramach projektu NO TIME.
 
Autorką kilku prac prezentowanych na wystawie jest Adaobi Sosnowska.
Wernisaż odbędzie się 25 lutego 2022 r., o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Stara Łaźnia SOK, przy ul. ul. A. Wajdy 3 w Suwałkach. Wystawa potrwa do 3.04.2022 r. Wstęp wolny!     
Źródło: soksuwalki.pl