Najwyższy Czas - premiera utworu Ani Serafińskiej

Strona główna » Aktualności Dodano: 2022-09-19

Nazywam się Ania Serafińska jestem wokalistką i byłam uczestniczką Voice of Poland oraz Szansy na Sukces. Miło mi poinformować, że 19.09 odbędzie się premiera teledysku do mojego utworu "Najwyższy czas", jak również tego dnia utwór ukaże się na wszystkich platformach streamingowych. Teledysk został wyrażyserowany i nakręcony przez Piotra Smoleńskiego, który stworzył hitowe teledyski dla Cleo (np. My Słowianie), Enej (wiele teledysków np.Kamień z napisem love), Justyny Steczkowskiej, Maryli Rodowicz i wielu innych gwiazd.
 
"Najwyższy czas" to energetyczny kawałek dający kopa do zmian, wzięcia się za siebie, dodający powera na resztę dnia, a to wszystko okraszone mięsistymi solówkami gitarowymi. 

Ania to rockowa wokalistka i autorka tekstów, ale znakomicie odnajduje się również w lirycznych utworach. Laureatka konkursów wokalnych. Doceniona w takich festiwalach wokalnych jak Niemen Non-Stop w Słupsku czy Festiwalu Piosenki lat 60. i 70.-konkursach z wieloletnią tradycją. Uczestniczyła trzykrotnie w Szansie na Sukces (z Varius Manx, Jackiem Skubikowskim, Violettą Villas)  oraz w The Voice of Poland 11 (2020)- w drużynie Edyty Górniak - dotarła do etapu Nokautów. Jej występy i losy w programie sprawiły, że zyskała uznanie ogromnej publiczności. Publika bardzo ją polubiła co było widać w mediach.

Jej odpadnięcie z programu wywołało niemały skandal, który poruszono później w Pytaniu na Śniadanie w rozmowie z pozostałymi trenerami (którzy nie kryli zaskoczenia tą decyzją). Precedens ten opisywano w mediach jako odpadnięcie faworytki, a bardzo duże wsparcie dla Ani było widać w tysiącach komentarzy na Facebook, YouTube czy pod artykułami prasowymi.

 

Losy Ani po programie The Voice of Poland:

Po udziale w programie utwory Najwyższy czas i Harmonijkarz pojawiły się w stacji radiowej PRS 24 z Wielkiej Brytanii, gdzie do tej pory Harmonijkarz utrzymuje się na samym szczycie listy przebojów i zyskuje kolejnych fanów.
Utwory są wspólnym dokonaniem Ani z Mateuszem Badurą (Najwyższy czas) oraz Maciejem Kucharskim (Harmonijkarz). Utwór Harmonijkarz znalazł się na jednej płycie „Słodycz śpiewania” u boku takich wykonawców jak Krzysztof Cugowski, Piotr Bukartyk, Jan JANGA Tomaszewski i inni.

Po pewnym czasie od udziału w The Voice of Poland mąż Ani, bez jej wiedzy wysłał jej portfolio do kilku managerów muzycznych, z których to praktycznie natychmiast, bo dosłownie po 2-3 godzinach, oddzwonił do niego manager Marka Piekarczyka i Natalii Sikory, Pan Andrzej Świder i wyraził chęć pomocy w rozwoju. To za jego namowami Ania zdecydowała się nagrać klip.Geneza powstania utworu Najwyższy czas oraz teledysku:

Do utworu Najwyższy czas powstał teledysk wyreżyserowany i nagrany przez Piotra Smoleńskiego – reżysera teledysków dla takich gwiazd jak Donatan&Cleo, Justyna Steczkowska, Enej, Daj to Głośniej, Maryla Rodowicz, Anna Lewandowska, Robert Lewandowski i inni. 

Utwór powstał z potrzeby ciągłego powracania do klasyki rocka. Prosta i konkretna konstrukcja utworu dopełniona czytelnym tekstem, prostym przekazem, ubrana została w kadry teledysku. Kompozytorem utworu jest gitarzysta i producent muzyczny Mateusz Badura. Sam proces tworzenia utworu Mateusz opisuje tak:

Czasem po prostu nadejdzie chęć wzięcia gitary do ręki i zagrania kilku dźwięków na kanapie. Tak wpadł mi do głowy główny riff utworu "Najwyższy Czas". Nagrałem fragment, następnie dołożyłem kolejne instrumenty i sam pomysł na muzykę powstał w jeden dzień. Wysłałem Ani to co udało mi się stworzyć, pracowaliśmy zdalnie. Ania odesłała mi ścieżkę wokalu nagraną u siebie w domu, była to wersja robocza, nagrana tylko RAZ bez jakichkolwiek cięć. Ania na "roboczo" zaśpiewała tak, że ta sama ścieżka została w wersji ostatecznej.”

 

Utwór „Najwyższy czas” każdy może dopasować do siebie, do swoich przeżyć, historii. W założeniu stworzony, by dać kopa do działania, zmotywować człowieka do niekiedy rewolucyjnych zmian, by mimo przeciwności losu iść do przodu, pod wiatr. 

Teledysk to historia starszego, samotnego Pana, prowadzącego spokojne, stateczne, nudne życie, w którym już dawno odsunął w cień swoje młodzieńcze, szalone wspomnienia. W rzeczywistości jednak pod żółtym pulowerkiem nadal tkwi młody chłopak o rock’n’rollowym sercu z gitarą na ramieniu i Corvettą w garażu. Jego dawne „ja” daje o sobie znać i coraz silniej przemawia do niego, że najwyższa pora zerwać z byciem stereotypowym emerytem i zacząć żyć. 

Proces samego tworzenia teledysku i przygotowań do niego to opowieść, którą ciężko byłoby zmieścić na jednej stronie. Już od etapu poszukiwań reżysera wydarzenia były pełne zaskakujących, pozytywnych sytuacji. Potem pojawiały się mniejsze i większe przeciwności losu (w tym Covid), które udawało się pokonywać dzięki życzliwości napotkanych osób. Ogromny wkład pracy w całe przedsięwzięcie włożył mąż Ani, który zajął się właściwie od A do Z całym procesem organizacyjnym od poszukiwań reżysera, ustalaniem scenariusza, przez poszukiwanie lokalizacji, organizację rekwizytów, auta, strojów, przez obsługę planu zdjęciowego w sam dzień nagrań, aż po kontakty w sprawie finalnego wyglądu klipu.
 

 

Kilka słów o Ani i Mateuszu – autorach utworu Najwyższy czas:

Mateusz na co dzień zajmuje się realizacją dźwięku oraz produkcją muzyczną. Oprócz tego oczywiście gra na gitarze.

Ania uwielbia śpiewać na scenach – im większa publika tym czuje się lepiej, pewniej. Występuje w wielu wydarzeniach muzycznych. Współtworzy zespół Serafińska&Bauer Show oraz autorski projekt muzyczny „Ania Serafińska”… to w tym właśnie projekcie powstał wspomniany utwór oraz kolejne jeszcze nie opublikowane. Była frontmenką rockowego zespołu Hazard, od którego na dobre zaczęła śpiewać muzykę z nurtu blues rocka.
Śpiewa od najmłodszych, dziecięcych lat – jest samoukiem, nie uczęszczała do szkół muzycznych, ale pobiera lekcje u trenerów wokalnych. Z wykształcenia magister administracji. 

Ania i Mateusz poznali się kilkanaście lat temu na jednym z portali branży muzycznej. Nagrali 2-3 utwory, ale zupełnie nie w tym klimacie w jakim tworzą teraz. Po kilku latach przerwy we współpracy, wrócili do działania i połączyli swoje podobne gusty muzyczne, wrażliwość i energię w projekcie „Ania Serafińska”. Nagrali wówczas właśnie „Najwyższy czas” oraz cover AC/DC - Highway To Hell. Tym drugim na pewno też podzielą się ze słuchaczami. Oboje inspirują się od lat klasyką rocka polskiego i światowego. Ich pomysły i kompozycje, to wynik wpływu ich idoli na obojga wrażliwość muzyczną. Queen, Whitesnake, Scorpions, Dio, Foreigner, Doobie Brothers, Aerosmith ,AC/DC, Rolling Stones, ZZ Top, BB King, Lombard, Dżem, Breakout, Nalepa, Kubasińska, Łobaszewska, Zaucha, Niemen, Ostrowska, Kowalska, gitarzyści jak Guthrie Govan, Joe Satriani i Gary Moore i wielu innych.


Jaki mają plany na siebie?

Chcemy po prostu grać, nagrywać i dzielić się naszą twórczością. Liczymy, że nasza muzyka będzie cieszyć jak i skłaniać do refleksji jak największą ilość słuchaczy.

Co będą grali - gatunek? Czemu 

Czujemy rock'n'rolla, nasze utwory będą nawiązywać do tego gatunku muzycznego. Nie boimy się eksperymentów muzycznych, ale w naszej muzyce zawsze będzie pojawiać się gitara.

Co teraz na koncerty? 

Obowiązkowo nasze autorskie utwory, dodatkowo zagramy kilka  piosenek naszych ulubionych zespołów.

Ile mają utworów do zagrania autorskich? 

Na koncertach będzie ich wystarczająco dużo, pomysłów nam na razie nie brakuje.

 

 

Źródło: Ania Serafińska