Najlepsza zdalna lekcja muzyki – Pan Gwiazda i „Trąba”.

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2020-04-03

W dobie edukacji w domu, Krzysztof Gwiazda, w swoim artystycznym wcieleniu skierowanym do najmłodszego odbiorcy, proponuję zupełnie inne, ale skuteczne lekcje muzyki dla dzieci.

„Trąba” to piosenka, która jednocześnie i uczy i bawi – rysunkowy klip oraz tekst pozwala na poznanie przez dzieci nowych instrumentów. W drugiej części filmu Pan Gwiazda uczy śpiewać piosenki, tak by dzieciaki mogły ją później wykonywać samodzielnie.

Na kanale YT Pana Gwiazdy znajdziecie dużo więcej edukacyjnych utworów, które nie będą mogły wyjść wam z głowy. Do słuchania przez całą rodzinę!

 

 

Sylwetka Krzysztofa Gwiazdy

Śpiewak operowy (bas, baryton), kompozytor, pedagog.

Posiada 25 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą, jako samodzielny artysta estradowy. Wykształcenie muzyczne uzyskał (1996) w Akademii Muzycznej w Warszawie. Założyciel Salonu Muzycznego w Domach Konesera w Trzcinie.

Wszechstronnie ceniony artysta i pedagog, wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia artystyczne dzieci i młodzieży. Reżyser i producent sztuk teatralnych z udziałem dzieci i młodzieży w tym niepełnosprawnych. Autor muzyki i tekstów piosenek. Zaangażowany w działalność charytatywną na rzecz wspierania kultury i rozwój dzieci i młodzieży (laureat Zaczarowanego Ptaszka, Zaczarowania Piosenka Anny Dymnej 2008). Autor muzyki ok. 400 piosenek w tym ok.200 dla dzieci. Komponuje muzykę do poezji autorstwa (m.in.): Adama Mickiewicza, K.I. Gałczyńskiego, Juliuasza Słowackiego, Jana Brzechwy, Williama Szekspira, Karola Wojtyły, Kazimierza Przerwy – Tetmajera, Cezarego Buszmana.

Piosenka „Nuty” w wykonaniu Danuty Błażejczyk (do muzyki Krzysztofa Gwiazdy i słów Cezarego Buszmana znalazła się w finale konkursu „Piosenka na 100”  zorganizowanego przez ZAIKS i PR1 (2018).

Wydał 8 płyt, w tym 4 dla dzieci.  Czynny nauczyciel muzyki zajęć artystycznych w Zespole Szkół w Jaktorowie, ponad 200 nagród i wyróżnień za osiągnięcia artystyczne dzieci. W maju 2019 na I Krajowym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej „Mini Debiuty” zorganizowanym przez Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu otrzymał nagrodę za najlepszą nowo stworzoną piosenkę (teks, muzyka, linia melodyczna) pt. Sen Mamy.

 

Prowadzi Fundację Gwiazd w której najważniejszą sferą działalności jest rozwój edukacji dzieci i młodzieży, upowszechnianie i bezpłatny dostęp do wysokiej jakości polskich piosenek dla dzieci. Fundacja organizuje koncerty, lekcje indywidualne i grupowe, warsztaty muzyczne, przygotowuje młodzież do występach na konkursach i festiwalach . Planuje zbudować platformę i narzędzia internetowe upowszechniające działania. Drugą ważną sferą działalności jest promocja twórczości współczesnych kompozytorów przez organizację koncertów, pozyskiwanie wykonawców, dążenie do upowszechniania wśród szerokich kręgów słuchaczy dzieł tworzonych współcześnie i wykonywanych przez muzyków młodego pokolenia i ich mistrzów.