Najbliższe tygodnie w Teatrze im. Juliusza Słowackiego

Strona główna » Imprezy Dodano: 2022-04-22

W najbliższych tygodniach Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie zaprasza na wyjątkowe wydarzenia.

W najbliższą niedzielę 24 kwietnia, godz. 17:00 na Scenie MOS odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu MYŚLNIK. Spotkanie 6: W epoce "NIE MA". Żyjemy w świecie wzmożonej obecności: nadmiaru możliwości, przesytu wrażeń, lansu, parcia na szło, politycznego wzmożenia, zakrzykiwania i sekowania Inności. Dlatego chcemy porozmawiać o tym, czego NIE MA. Gościem Piotra Augustyniaka będzie Mariusz Szczygieł. Tak jak zwykle, rozmowy gości na scenie muzycznie komentować będzie przez improwizację Marek Pospieszalski.

29 kwietnia na Dużej Scenie odbędzie się jubileusz – Teatr zagra uwielbianego przez publiczność „Chorego z urojenia” równo 20 lat od premiery. Będzie to niepowtarzalny, pełen dodatkowych atrakcji wieczór. Przyjdźcie spędzić go wraz z Teatrem w Krakowie i przekonajcie się sami, że chory jubilat o twarzy Andrzeja Grabowskiego jest wciąż niezwykle żwawy i cały czas bawi do łez!

1 maja na Dużej Scenie odbędzie się koncert poświęcony pamięci Ewy Demarczyk pt. „Nieobecność”. Koncept i reżyseria Bogusław Sobczuk.  Na scenie będziemy mogli zobaczyć Iwonę Bielską, Ewelinę Casette, Agnieszkę Kościelniak, Weronikę Kowalską, Agnieszkę Przekupień, Anastazję Simińską, Mirosława Bakę, Piotra Fronczewskiego, Mikołaja Grabowskiego oraz Andrzeja Seweryna. Koncert finansowany jest ze środków Miasta Krakowa.

14 maja zaplanowana jest premiera spektaklu „O dwóch doktorach i jednej pacjentce, czyli seks, władza i medycyna” w reżyserii Macieja Wojtyszko na Scenie Domu Machin.

Dwóch doktorów: Józef Dietl – emerytowany lekarz i prezydent Krakowa oraz młody Stanisław Kurkiewicz – pionier polskiej seksuologii. Spotykają się pod koniec XIX wieku w krakowskim salonie, by razem zająć się leczeniem pewnej dojrzałej, eleganckiej pacjentki. W pełen lekkości i humoru sposób odkrywają oni przed nami kulisy dawnego Krakowa, polskiego nazewnictwa seksuologicznego oraz… teatru. Na scenie: Hanna Bieluszko, Karol Kubasiewicz oraz Feliks Szajnert.

 

Dzięki wsparciu widzów i przyjaciół Teatru rozpoczęły się próby do premiery na Scenie MOS. Nadal można wpłacać darowizny na zrzutka.pl, https://zrzutka.pl/2kyy22

W czerwcu odbędą się przedpremierowe pokazy spektaklu „Znachor” w reżyserii Jakuba Roszkowskiego otwarte dla publiczności. Premiera otworzy po wakacjach nowy sezon teatralny.

Profesor Rafał Wilczur, sławny warszawski chirurg, czy wioskowy znachor Antoni Kosiba? Kolorowa Warszawa z okresu 20-lecia międzywojennego, czy biedna, kresowa wieś? Dwa światy. I dwie – wydawać by się mogło – zupełnie różne osoby. Ten lepszy. I ten gorszy. Tylko który jest który? Trzeba wybierać? Wolałbym nie…

Na scenie aktorzy i aktorki Teatru: Marta Konarska, Anna Tomaszewska, Katarzyna Zawiślak-Dolny/Alina Szczegielniak, Anna Sybru (gościnnie), Tomasz Augustanowicz, Mateusz Bieryt/ Adam Wietrzyński, Maciej Jackowski, Wojciech Skibiński, Dominik Stroka/ Mateusz Janicki oraz zespół muzyczny.

Bilety oraz więcej informacji na: www.teatrwkrakowie.pl

Źródło: teatrwielkiwkrakowie.pl