Nadchodzące wydarzenia w Bytomskim Centrum Kultury

Strona główna » Aktualności Dodano: 2022-05-06

  • Bytomskie Centrum Kultury po raz drugi zaprasza na nowy cykl spotkań ze sztuką „Historia jednego obrazu”. Tym razem zaprezentujemy obraz Artysty Karola Wieczorka „Pegaz obgryziony”. 7 maja, o godz.: 17:00 miłośników sztuki przywita Irma Kozina – profesor ASP w Katowicach i dr Arkadiusz Gola, którzy na podstawie jego pracy pokażą złożoność twórczości, inspiracje, nawiązania zakodowane, w tej konkretnej pracy. Wspólnie usłyszymy odpowiedzi na nurtujące niejednego pytanie, co kryje się w obrazie.

 

  • 7 maja, o godzinie 11.00 Bytomskie Centrum Kultury otwiera Akademię Jedi!  Jeżeli jesteś w wieku 7-9 lat to możesz zostać padawanem i przeżyć gwiezdną przygodę. Zdobądź wszystkie 5 stopni wtajemniczenia, odnajdź w sobie moc i zostań rycerzem Jedi. Zapraszamy na cykl interdyscyplinarnych zajęć podczas których, uczestnicy przeniosą się do świata Gwiezdnych Wojen. Podczas kolejnych spotkań będziemy tworzyć tematyczne lapbooki, budować roboty, każdy uczestnik stworzy także własny miecz świetlny, nauczy się technik koncentracji i walki mieczem. Na koniec planujemy zabawę klockami, gry VR oraz pasowanie na rycerza. Akademia Jedi jest częścią programu "Inspiracja - Aktywizacja - Innowacja" współtworzonego przez bytomianina Pawła Dobrzeleckiego  i realizowanego w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zajęcia odbędą się w dniach 7, 21 maja, 4, 18, 25 czerwca. Do wstępu upoważnia wykupiony karnet na wszystkie 5 warsztatów.

 

  • 8 maja, godz.17.00 - koncert: WIELCY NIEOBECNI na bis. Bytomskie Centrum Kultury wraz z Orkiestrą Dętą „Power of Winds” oraz solistami - Magdaleną Meisel i Mateuszem Gancarczykiem zapraszają na wyjątkowe muzyczne wydarzenie. Utalentowani i utytułowani wokaliści ponownie zmierzą się z ponadczasowymi utworami  „Wielkich Artystów”, takich jak: Witold Paszt (Vox), Ryszard Riedel (Dżem), Krzysztof Krawczyk, Karin Stanek, Andrzej Zaucha, Zbigniew Wodecki, Mirosław Breguła (Universe), Anna Jantar, Kora Jackowska czy też Anna German. Usłyszymy i wspólnie zaśpiewamy znane i lubiane przeboje m.in. „Tyle słońca w całym mieście” czy „Wehikuł czasu”, a o ich unikatowe aranżacje zadba kapelmistrz i dyrygent – Klaudiusz Jania. Piękne teksty, świetna muzyka w wyjątkowych interpretacjach sprawią, że ponownie przeniesiemy się do „tamtych lat”.

 

 

  • Baśka- warsztaty rozwojowe dla kobiet. W maju w ramach akcji SAMOAKCEPTACJA, spotkamy się z kobietami 5 razy:

 

12 maja, godz.17.00-Baśka:Retroszafa -prezentacja retro strojów i tworzenie własnych stylizacji, które zostaną uwieńczone na zdjęciach

13 maja, godz.17.00 -Baśka: Wspiera - temat powrotu do pracy bądź jej zmiany- silne emocje

17 maja, godz. 17.00-Bąśka: Wiosenne Inspiracje - warsztaty florystyczne podczas których uczestniczki wykonają dekoracje na ścianę czy ramę okna.

19 maja, godz. 17.00 -Baśka: Więcej lat to więcej życia - uczestniczki poznają różne wariacje tańców świata- dla osób 50+

27 maja, godz.17.00 -Baśka: zabawa kolorem czII -kontynuacja przygody z pouringiem. Jest to prosta i bardzo efektowna technika polegająca na wylewaniu farby na podobrazie.

 

  • 13 maja o godzinie 17.30, w ramach cyklu: Her i His Stroy zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Nitsch. Światowej sławy rzeźbiarz i medalier, który pierwsze kroki w nauce zawodu stawiał w Bytomiu. Cykl spotkań kulturalno-historycznych dofinansowany jest przez Gminę Bytom. Organizator: Liga Kobiet Nieobojętnych

 

  • Dnia 16 maja, o godzinie 18.00 zapraszamy na kolejne spotkanie autorskie, tym razem z Wojciechem Jagielskim, reporterem, dziennikarzem, pisarzem, byłym korespondentem wojennym. W  latach 1986-1991 oraz 2012-2017 współpracujący z Polską Agencją Prasową, 1991-2012 z Gazetą Wyborczą. Obecnie związany z Tygodnikiem Powszechnym. Specjalizuje się w sprawach Afryki, Kaukazu i Azji Środkowej. Autor wielu artykułów i książek reporterskich m.in. „Modlitwa o deszcz”, „Wieże z kamienia”, „Nocni wędrowcy”, „Wypalanie traw”, „Wszystkie wojny Lary”. Laureat wielu nagród dziennikarskich i literackich.

 

  • 18 maja, godz. 17.00 – wasztaty rodzinne- robimy EKOTORBY.

 

Podczas warsztatów stworzymy spersonalizowane torby, poznamy technikę malowania na tkaninie, a także stworzymy obrazy według indywidualnego projektu.

 

  • 18 maja, godz.19.00 -spektakl komediowy na który już nikogo nie trzeba zbytnio namawiać czyli KLIMAKTERIUM 2, czyli menopauzy szał.
  • Spektakl powstał na prośbę publiczności i pokazuje losy już nie młodych, ale jakże młodych pań.

 

Zapraszamy na stronę www.becek.pl, gdzie można zakupić  bilety online i zapoznać się szczegółowo z naszym repertuarem.

 

Źródło: becek.pl