Muza w Muzeum - sierpniowe koncerty na scenie plenerowej w Muzeum Śląskim w Katowicach

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2022-08-02

Muzeum Śląskie w Katowicach zaprasza na sierpniowe koncerty w ramach cyklu „Muza w Muzeum”.
Przed nami trzy środowe koncerty:
 
3.08 – Deux Lynx
24.08 – Parnas Brass Band
31.08 – Kev Fox  solo
 
 
 
Bilet na pojedynczy koncert o godzinie 20:00 umożliwiający wjazd na wieżę widokową w dniu koncertu w godzinach 10.00-22.00.
Cena Biletu – 10 zł.
W razie złych warunków atmosferycznych, wjazd na wieżę może zostać wyjęty z oferty biletowej.
Wjazd będzie możliwy do wykorzystania w inny dzień w okresie do końca sierpnia 2022 w normlanych godzinach funkcjonowania wieży widokowej szybu Warszawa II.
Wjazd na wieżę w dniu koncertu do godz. 22.00  lub w inny dzień w godzinach funkcjonowania muzeum za okazaniem biletu z koncertu.
 
 
 
Informacja o koncertach wraz z linkiem do zakupu biletów: 
 
3.08 godz. 20.00-21.00
DEUX LYNX  
 
Adam Jędrysik- gitara
Miłosz Berdzik - perkusja
to powstały w 2017 roku duet instrumentalny pochodzący z Katowic. Twórczość zespołu można określić jako połączenie nowoczesnego jazzu z elementami eksperymentalnej muzyki elektronicznej oraz bitowej. Muzycy są laureatami nagród na konkursach Jazz Juniors, Blue Not Poznań Competition, Jazz nad Odrą. Współpracowali z takimi artystami jak: Chłopcy Kontra Basia, Nikola Kołodziejczyk, Ńemy, Andrzej Kowalski III, Paulina Przybysz, Kayah, Edyta Bartosiewicz, Julia Pietrucha, Brodka, Ania Rusowicz, Katarzyna Nosowska, Amalia Umeda.
 
24.08  godz. 20.00 -21.00
PARNAS BRASS BAND 
 
 

Szymon Klekowicki – tuba
Adam Bławicki - saksofon tenorowy
Ignacy Wendt – trąbka
Marcin Elszkowski – trąbka
Robert Kosiński – puzon
Piotr Budniak – perkusja
formacja została zawiązana w 2016 roku na słynnym Wydziale Jazzu w Katowicach. Na ich repertuar składają się nie tylko autorskie kompozycje, ale także covery światowych hitów muzyki popularnej w niebanalnych, unikatowych aranżacjach. Zespół zawdzięcza swoją oryginalność przede wszystkim nietypowemu instrumentarium, którego efektem jest wyjątkowe brzmienie. Muzycy z Parnas Brass Band poruszają się biegle pomiędzy wieloma gatunkami, ale w ich muzyce najłatwiej można wychwycić elementy jazzu oraz popu.
Pierwszy rok działalności grupy skupiał się na koncertach ulicznych, co było próbą kultywowania tradycji zapoczątkowanej przez zespoły nowoorleańskie. Zespół wykonał setki takich koncertów na terenie całej Europy. Aktualnie ich poczynania skupiają się na działalności festiwalowej/ klubowej. W 2017 roku wydana została debiutancka płyta Parnas Brass Band pt. „Z chodnika do radioodbiornika”. Zespół wystąpił gościnnie na płycie legendarnego polskiego zespołu punkrockowego Big Cyc pt. „30 lat z wariatami”, która została wydana w 2019 roku.
 
31.08 godz. 20.00 -21.00
Kev Fox solo 
 
songwriter, gitarzysta i wokalista pochodzący z UK, od kilku lat mieszkający w Polsce. Jest znany ze znakomitego duetu Smolik / Kev Fox. Album SMOLIK//KEV FOX który wspólnie stworzył z producentem i multiinstrumentalistą Andrzejem Smolikiem sprzedał się w platynowym nakładzie i został wyróżniony m.in. Fryderykiem 2016 za najlepszy album roku. W 2018 ukazała się QUEEN OF HEARTS czyli EP, której sesja nagraniowa miała miejsce w legendarnym Real World Studios w UK, którego właścicielem jest Peter Gabriel. Premiera koncertowa EP miała miejsce w ramach Live Sesji w YouTube Space w Berlinie.
Solowe koncerty Keva to kilka utworów, które nie znalazły się na płytach SM//KV oraz utwory artystów, którzy byli lub nadal są dla niego inspiracją.
 
Źródło: muzeumslaskie.pl