Magdalena Ciemierkiewicz - "Zapis form pośrednich"

Strona główna » Aktualności Dodano: 2022-10-14

Magdalena Ciemierkiewicz „Zapis form pośrednich”

 

Wystawa stanowi podsumowanie rezydencji Magdaleny Ciemierkiewicz w BWA Krosno, która odbyła się na przełomie sierpnia i września 2022, w czasie której artystka zrealizowała videoperformance pt. Krzyż Wahania.

 

Wernisaż: 21 października 2022, godz. 18:00, BWA Krosno

Czas trwania wystawy: 21.10. - 13.11.2022

Spotkanie/Śniadanie z Artystką: 22.10.2022, godz. 11:00

Miejsce: sala wystawowa BWA Krosno, ul. Wojciecha Roberta Portiusa 4

Organizator: Biuro Wystaw Artystycznych w Krośnie

Punktem odniesienia pracy artystki jest wariacja na temat krzyża jako symbolu kulturowego. Magdalena Ciemierkiewicz w swojej twórczości wielokrotnie zwraca uwagę na różnorodność form duchowości, które nabierają szczególnego znaczenia w kontekście dawnej wielokulturowości terenów pogranicza.

 

Tłem dla performatywnych działań Magdaleny Ciemierkiewicz stał się pejzaż Beskidu Niskiego i ślady obecności innych kultur. Wystawie towarzyszą fotografie, będące zapisem wędrówki, którą artystka odbyła po tych terenach. Ponadto prezentowane będą prace video oraz obiekty.

 

Magdalena Ciemierkiewicz (1992), artystka wizualna urodzona w Rzeszowie. W ostatnich latach szczególnie interesuje ją zgłębianie kulturowego charakteru i mikrohistorii terenów południowo-wschodniej Polski, skąd pochodzi. Poprzez sztukę podejmuje często grę z różnorodnymi formami duchowości i ikonograficznym sacrum. Swoje działania rozpoczyna od tego co osobiste, dotykając jednocześnie problemów uniwersalnych. Posługuje się wieloma mediami, m.in. tkaniną, kolażem, wideo i dźwiękiem.

 

Wystawa otwarta będzie do 13 listopada 2022 r. Wydarzeniem towarzyszącym wystawie będzie Spotkanie/Śniadanie z Artystką dnia 22 października, będzie wówczas można bliżej poznać Artystkę oraz jej twórczość.

Źródło: www.bwakrosno.pl