Luty w Teatrze BARAKAH

Strona główna » Aktualności Dodano: 2024-01-31

W lutym Teatr BARAKAH w Krakowie zaprasza na spektakle:
 
Rosemary 
reż. Michał Nowicki
2, 3 i 4 lutego
 
fot. Piotr Kubic

 

Her-storia Rosemary nie jest historią jej dziecka i nie jest historią dziecka szatańskiego. Bo ta opowieść nie jest o dziecku. Nie jest opowiadaniem o kimś – jest przerażającym obrazem odczłowieczonego świata, w którym instynkty i ciała, żądze i lęki, puste obrazy i oślepiające światła grają w teatrze śmierci. Zaiste świetny to spektakl – kuszący, przekonujący, wciągający…
- Artur Grabowski

 


Misery
reż. Michał Nowicki
9 lutego
 
fot. Magda Woch

Spektakl (...) jest głęboko przemyślany, dojrzały i na długo zapadający w świadomość. Podbijanie szału bohaterki światłem stroboskopu i mocnie brzmiącą muzyką, realizm postaci i rekwizytów, znakomite wkomponowanie autorskiej projekcji multimedialnej, konsekwentne poprowadzenie akcji poprzez meandry psychozy bohaterki – od uwielbienia po obłęd, to elementy, dzięki którym przedstawienie ogląda się w skupieniu i z zapartym tchem.
- Anna Graniczewska

 

 
Twin Peaks: do drzwi czerwonych zapukam
reż. Michał Nowicki
11 i 16 lutego
 
fot. Piotr Kubic

“Twin Peaks: do drzwi czerwonych zapukam” poddaje oryginał recyklingowi, ale robi to dość oryginalnie, bawiąc się tym, co już wiemy o świecie miasteczka w pobliżu granicy z Kanadą. Od każdej sceny i każdej postaci aż bije miłość do kultowego serialu, a scenariusz doskonale rozumie, co było esencją pomysłu na serial Lyncha, zarówno tego emitowanego w latach 90., jak i tego, który wrócił w 2017 roku. 
- Konrad Chwast
 

Dzieci z dworca Zoo
reż. Sebastian Oberc
23, 24 i 25 lutego
 

 

fot. Piotr Kubic

Narkotykowy półświatek przedstawiony jest realistycznie. Dosadny styl podkreśla charakter spektaklu. Wyreżyserowany klasycznie i bez zbędnych udziwnień. Dojrzały i świetnie zagrany teatr.
 
Źródło: barakah.com