Literacko-plastyczne warsztaty Jolanty Richter-Magnuszewskiej

Strona główna » Aktualności Dodano: 2022-04-29

11 maja br. w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej (o godz. 9.00 w Oddziale dla Dzieci – ul. Wojska Polskiego 41, a o godz. 11.00 w Filii nr 4 – ul. Krakowska 124) odbędą się warsztaty dla dzieci z ilustratorką Jolantą Richter-Magnuszewską.

Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Obowiązują zapisy!

Jolanta Richter-Magnuszewska jest ilustratorką… przede wszystkim książek dla dzieci. Od 1998 roku wspólnie z mężem Maćkiem prowadzą pracownię Z Innej Bajki.

Najchętniej maluje na tekturze ilustracje do książek i do "Świerszczyka", w którym zadebiutowała w 2011 roku. Projektuje również plakaty, w tym do akcji społecznej "Góra Grosza", czasem wymyśla, projektuje i tworzy całe książki, w tym: "Rok na targu”, "Zwierzakopedia” czy "Dzika książka o dzikach i o ich kuzynach”. Jest pełnokrwistą artystką, świat jest dla niej niekończącym się źródłem zdumienia, jest również ogromną marzycielką.

Wiele postaci, które potem przelewa na tekturę najpierw pojawia się w jej snach. Ponieważ mieszka otoczona naturą, na skraju Beskidu Niskiego, samo otoczenie oraz jego mieszkańcy także stanowią dla niej ogromną inspirację.

 

Warsztaty KBP realizuje w ramach projektu  „W książce jest moc!” dofinansowanym ze środków Ministra Kultura i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Źródło: kbp.krosno.pl