Lenny Abrahamson, reżyser filmu "Frank, z wizytą w Polsce

Strona główna » Premiery / Zwiastuny Dodano: 2014-07-01

gutekfilm.pl

W związku z premierą komedii „Frank”, w której główną rolę charyzmatycznego lidera zespołu muzycznego ukrywającego się pod wielką maską gra Michael Fassbender, do Polski przyjeżdża reżyser filmu, Leonard Abrahamson. Weźmie on udział w uroczystej premierze „Franka” 10 lipca w Warszawie oraz 12 lipca
w pokazie w Krakowie w ramach DKFu Rozpięci, podczas których spotka się z publicznością i opowie
o współpracy ze sławnym aktorem, o prawdziwym właścicielu papierowej głowy oraz o swoich związkach
z Polską i Krakowem.

Pokazy filmu „Frank” z udziałem reżysera:

10 lipca, czwartek, godz. 20:30, Kino Muranów w Warszawie
12 lipca, sobota, godz. 20:00, Kino Agrafka w Krakowie
 

Lenny Abrahamson to irlandzki reżyser filmowy i telewizyjny, znany z filmów „Adam & Paul”,  „Stacja benzynowa” oraz „What Richard Did”. Wszystkie pokazywane były na międzynarodowych festiwalach filmowych (Cannes, Berlin, Toronto, Busan, Sztokholm, Sofia), nagrodzone zostały IFTA (irlandzką nagrodą filmową) dla Najlepszego Filmu oraz odniosły kasowy sukces w Irlandii. „Frank”, pokazywany premierowo na tegorocznym festiwalu w Sundance, to jego najnowszy film. Abrahamson jest również autorem wielu spotów reklamowych, w tym dla Carlsberga.

Mieszka w Dublinie, ma polską żonę Monikę, dwójkę dzieci, oraz mówi trochę po polsku.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku, który Lenny Abrahamson nagrał specjalnie dla polskich widzów w związku z premierą „Franka”,
prosto ze swojej dublińskiej kuchni.

 

Każdy chciałby poznać Franka, charyzmatycznego lidera alternatywnego zespołu muzycznego, ale nie jest to takie proste. Frank chowa bowiem twarz pod wielką maską, której nigdy nie zdejmuje – ani przed fanami, ani przed najbliższymi. Co chce ukryć ten niezwykły człowiek i genialny muzyk? Czy komuś uda się odkryć jego tajemnicę i prawdziwe oblicze?

Pewnego dnia Frank i jego zespół przyjeżdżają zagrać koncert w małym nadmorskim mieście, gdzie mieszka Jon (Domhall Gleeson). Ten trzydziestolatek ma śmiertelnie nudną pracę i wciąż mieszka z rodzicami, jednak nie pogodził się jeszcze z losem - w każdej wolnej chwili próbuje komponować piosenki i pielęgnuje marzenie o muzycznej karierze.

Szczęście uśmiecha się do niego w najmniej spodziewanym momencie, gdy na skutek przypadku Frank i jego szalona partnerka Clara (Maggie Gyllenhaal) proponują mu, by dołączył do ich zespołu. Warunek jest tylko jeden: Jon musi porzucić wszystko i zaszyć się z nimi na pustkowiu, by wspólnie nagrać najbardziej szalony i bezkompromisowy album w historii muzyki. Wygląda na to, że spełnienie marzeń chłopaka jest na wyciągnięcie ręki, ale nie przypuszcza on nawet jak ciężką walkę przyjdzie mu o nie stoczyć.

 

"Frank" w kinach od 11 lipca 2014

 

źródło: Gutekfilm.pl