Łaźnia Gwarek inspiracją dramatu, czyli „Konkurs na sztukę”!

Strona główna » Aktualności Dodano: 2021-08-16

Muzeum Śląskie ogłasza konkurs na jednoaktówkę i zaprasza do niego zarówno amatorów, jak i osoby zajmujące się pisaniem zawodowo. Praca musi być inspirowana historią lub przestrzenią budynku łaźni Gwarek, musi mieć formę jednoaktówki oraz nie powinna być uprzednio publikowana. Celem konkursu jest zgłębienie wiedzy na temat dziedzictwa industrialnego oraz rozwijanie umiejętności pisarskich.

Warto zaznaczyć, że łaźnia Gwarek niebawem odzyska dawny blask, ponieważ dzięki dofinansowaniu z programu „Kultura” Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014–2021 na zadanie „Przebudowa i adaptacja zabytkowego budynku dawnej łaźni Gwarek na magazyn studyjny Muzeum Śląskiego w Katowicach” rozpocznie się rewitalizacja tego obiektu. Będzie on pełnić funkcję magazynu studyjnego eksponatów związanych z historią przemysłu oraz militariów. Zaplanowano w nim otwartą przestrzeń halową uzupełnioną o dwukondygnacyjne antresole. Będą tam prezentowane największe i najcięższe eksponaty wielkogabarytowe, w tym maszyna parowa z huty Baildon oraz elektryczna maszyna wyciągowa z KWK „Rydułtowy”.

Oprócz działań infrastrukturalnych projekt zakłada realizację działań miękkich – ofertę kulturalno-edukacyjną. Jednym z takich działań jest właśnie „Konkurs na sztukę”.

Termin zgłoszeń upływa 17 września.

Werdykt jury zostanie opublikowany na stronie internetowej Muzeum Śląskiego do 8 października. Autor zwycięskiej jednoaktówki otrzyma 5 tys. zł.

Więcej informacji na stronie internetowej Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Źródło: www.muzeumslaskie.pl