Księgarnia społeczna i kiermasz książki w Big Book Cafe

Strona główna » Polecamy Dodano: 2017-10-26

KSIĘGARNIA SPOŁECZNA BIG BOOK CAFE

Big Book Cafe daje książkom nowe życie i zachęca czytelników
do dzielenia się. Każdy może zostać fundatorem Big Book Festival 2018.


Przeczytałeś? Podaj dalej!

Miłosz, Parys, Nesbø, Springer, Mróz, Läckberg, Knausgård, J.K Rowling, Tołstoj i wielu autorów modnych oraz ponadczasowych. Nowości, wartościowa klasyka, powieści, reportaże, duża kolekcja kryminałów, poezja, biografie i tytuły w językach obcych -  wszystko to czeka w zasobach niezwykłej Księgarni Społecznej Big Book Cafe. To jeden z eksperymentów w nowym centrum literackim na Starym Mokotowie.

Pomysł jest prosty: każda książka, warta polecenia i będąca w dobrym stanie, może znaleźć nowego nabywcę. Wystarczy przynieść ją do Big Book Cafe i przekazać Fundacji „Kultura nie boli” jako datek. Tytuł w atrakcyjnej cenie trafi na półki Księgarni Społecznej, która działa w przy Dąbrowskiego 81 codziennie, a co kilka tygodni zebrane dary trafiają także na Duży Kiermasz Książki. Najbliższy odbędzie się w sobotę, 28 października. Dochód ze sprzedaży wesprze organizację szóstej edycji międzynarodowego Big Book Festival w czerwcu 2018 r.
Do udziału w akcji przekonuje Anna Król, dyrektor festiwalu i pomysłodawczyni Big Book Cafe:
- To jedyna taka księgarnia, która działa dzięki społecznemu zaangażowaniu. Zachęcamy ludzi, którzy do nas przychodzą, by oddawali książki, z którymi z różnych powodów chcą się rozstać. Wspólnie możemy ustalić cenę, za którą zostaną one przekazane nowym właścicielom. Każda złotówka ze sprzedaży zasili konto festiwalowe, a nasi darczyńcy stają się w ten sposób współtwórcami Big Book Festiwalu. 
Księgarnię społeczną regularnie zasilają warszawiacy, można upolować tytuły wybrane
z prywatnych księgozbiorów znanych twórców – pisarzy, aktorów, muzyków. Książki przekazali m.in.: poeta Tomasz Jastrun, pisarka Sylwia Zientek, dziennikarze Renata Kim oraz Łukasz Kamiński, aktorka Edyta Olszówka oraz wokalistka Novika. Zapowiadają się z wizytą (i z książkami) Maria Peszek, Sylwia Chutnik i Krzysztof Varga. W sprzedaży są też pozycje z biblioteczek Anny Król i Pauliny Wilk – twórczyń Big Book Cafe.

Duży Kiermasz za gotówkę

W sobotę 28 października wszystkie pozycje z Księgarni Społecznej będą dostępne podczas Dużego Kiermaszu Książki, organizowanego po raz drugi. Pierwszy pod hasłem „Poznajmy się” odbył się we wrześniu i był skierowany przede wszystkim do sąsiadów z Mokotowa. W sobotę Big Book Cafe zaprasza wszystkich „Od rana do wieczora”, książki będą dostępne od godziny 10.00 do 18.00.
W promocyjnych cenach można będzie też kupić torby i plecaki Big Book Festival oraz limitowane edycje notesów i skarpet literackich. Ważne: płatność tylko gotówką.
- Błądzenie wśród powierzonych nam książek daje szansę odkrycia niespodziewanej przyjemności ze szperania w tytułach, które już zdążyły być dla kogoś ważne. Duży Kiermasz Książki przypomina, że czas nie szkodzi literaturze i nie tylko nowości warte są naszych jesiennych wieczorów  – zaprasza Paulina Wilk z fundacji „Kultura nie boli”.


Duży Kiermasz Książki „Od rana do wieczora“ w sobotę,
28.10 od 10.00 do 18.00. Płatność gotówką.

 

Źródło: Big Book Cafe
czytam | gadam | żyję
nowe centrum literackie | Dąbrowskiego 81 I Warszawa

Czynne: pon-pt 8-21, sb-nd 10-20
www.bigbookcafe.pl
facebook.com/bigbookcafe
t: 790 606 875
e: kawiarnia@bigbookcafe.pl