Koziołek Matołek w bibliotece w Krośnie

Strona główna » Polecamy Dodano: 2017-04-24

Koziołek Matołek wyrusza w świat…
spektakl w bibliotece

 

Nauka języka angielskiego może być przepustką do zwiedzania świata - o tym m.in. przekonały się dzieci, które obejrzały spektakl Teatru Tak pt. „Koziołek Matołek wyrusza w świat”  w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej w dniu 21 kwietnia br.
Przedstawienie miało przede wszystkim charakter edukacyjny. Dzieci wspólnie z bohaterami opowieści przypomniały sobie angielski alfabet, nazwy kolorów w języku angielskim oraz liczebniki.
Uczniowie klas pierwszych krośnieńskich szkół podstawowych nr 4 i 14 maszerowały także wspólnie z Koziołkiem śpiewając piosenki, uczyły się tańczyć „cyferkowy rock and roll” oraz „rapowały”.
Koziołek  postanowił wyruszyć do Pacanowa, ale wcześniej, z powodu czarów Baby Jędzy trafił do Nowego Yorku, gdzie spotkał amerykańskiego Showmana. Od niego otrzymał bilet do Warszawy. Ale zamiast w stolicy Polski wylądował w Chinach. Tutaj poznał cesarzową Tokimono z którą nie potrafił się porozumieć i wtedy przydatna okazała się znajomość języka angielskiego. Poczęstowany przez cesarzową herbatką, Koziołek przeniósł się do księstwa Koziegłowie, gdzie poznał śliczną królewnę Zosię. Zakochany w królewnie postanawia z nią zostać.
Aktywny udział dzieci w spektaklu, włączanie się przez małych widzów w przebieg akcji i nauka przez zabawę – to recepta na udane przedstawienie,  które dzieci zawsze chętnie oglądają i taki okazał się też „Koziołek Matołek” w krośnieńskiej bibliotece.
Spektakl odbył się w ramach projektu „Literackie podróżowanie” Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Oddział w Krośnie przy wsparciu finansowym Miasta Krosna.

M.Machowicz


Źródło: http://www.kbp.krosno.pl/