Koncerty Wieliczka

Strona główna » Imprezy Dodano: 2016-08-23

Koncerty -Popołudnie ze Straussem 2016- zaczynają sezon.

 

Popołudnie ze Straussem 2016 zaczyna sezon

Lato co prawda już na półmetku, ale właśnie teraz rozpoczyna się cykl koncertów ”Popołudnie ze Straussem” w Wieliczce. Na pierwsze spotkanie Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza już 28 sierpnia (niedziela), godz. 16.00 na dziedziniec Zamku Żupnego.

Koncert wykonają: Orkiestra Straussowska Obligato pod kierownictwem Jerzego Sobeńko oraz soliści:  Yuliya Ponomar - sopran i Miłosz Gałaj – tenor.

Królować będą utwory Johanna Straussa: "Schatz Walzer", polka "Tik Tak" oraz z operetki  „Zemsta Nietoperza" walc „Ty i Ty” i  aria Adeli ze śmiechem. Warto zaznaczyć, że operetka ta przyniosła kompozytorowi ogromne uznanie.
Ponadto w programie m.in: romantyczny walc "Espana" Emila Waldteufela,  inspirowany węgierską muzyką ludową "Taniec  węgierski nr 5" Johannesa Brahmsa ,  “Fale Dunaju” rumuńskiego kompozytora Josifa Ivanovicia, walc  Julii  z opery  "Romeo i Julia" francuskiego kompozytora Charlesa Gounoda,  “Wróć do Sorrento" najbardziej znana pieśń neapolitańska Ernesto de Curtisa czy włoska pieśń „Dicitencello Vuce” Rodolfa Falvo.

Na drugi i ostatni zarazem koncert tegorocznego cyklu „Popołudnie ze Straussem”  Muzeum zaprasza 25 września do komory A. Długosza w kopalni soli w Wieliczce.  Solistami będą: Aleksandra Novina-Chacińska – sopran i Adam Sobierajski – tenor.
Informacja/rezerwacja biletów: http://Informacja@muzeum.wieliczka.pl , 12 278 58 49

Informacja o solistach:
Yulija Ponomar
Urodzona na Ukrainie młoda sopranistka jest absolwentką Kijowskiej Wyższej Szkoły Muzycznej im. R. M. Gliera. Po ukończeniu studiów w Kijowie dalszą edukację muzyczną kontynuowała w krakowskiej Akademii Muzycznej pod kierunkiem prof. Moniki Swarowskiej. Jest laureatką wielu konkursów wokalnych na Ukrainie. Od 2013 roku jest solistką Filharmonii im. S. Richtera w Żytomierzu, zajmując sie równocześnie działalnością pedagogiczną. Bierze udział  w wielu projektach muzycznych i koncertach na terenie Polski i Ukrainy.

Miłosz Gałaj
Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Współpracuje z Operą Bałtycką, Teatrem Muzycznym w Poznaniu i Warszawską Operą Kameralną. W swoim repertuarze oprócz klasyki ma również songi musicalowe i standardy muzyki popularnej. Koncertuje w Polsce i zagranicą. Jest współtwórcą tria tenorowego Tre Voci, z którym w 2016 roku wystąpił w Copernicus Center w Chicago. Zajmuje się również reżyserią. W 2015 roku dla Mazowieckiego Teatru Muzycznego w Warszawie wyreżyserował musical "Fame". Jest asystentem przy Katedrze Wokalistyki i Zakładzie Musicalu Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Za osiągnięcia w twórczości artystycznej otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Źródło: Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
ul. Zamkowa 8, 32-020 Wieliczka
http://www.muzeum.wieliczka.pl