Koncerty kameralne w urokliwych zakątkach powiatu Świdnickiego

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2022-05-26

Po raz piąty koncerty kameralne z cyklu „Koncerty Ziemi Świdnickiej” zabrzmią w okolicach Świdnicy! W trzech urokliwych zakątkach powiatu świdnickiego odbędą się koncerty muzyki klasycznej w wykonaniu muzyków ze Świdnicy i innych stron Polski. Na wszystkie wydarzenia wstęp będzie wolny!

Dolny Śląsk jest pełen niezwykłych, zachwycających miejsc, które sprzyjają nie tylko turystyce, ale i kulturze. Kotlina Kłodzka, Karkonosze, Wrocław… Tereny piękne i dobrze wszystkim znane. Takich wyjątkowych miejsc nie brakuje również w okolicach Świdnicy – dowiedziemy tego już niebawem, organizując kolejną edycję koncertów szlakiem zakątków mniej znanych i rzadziej odwiedzanych, a zdecydowanie wartych zobaczenia!

Najbliższy koncert już w sobotę, 4 czerwca, o godz. 19:00 w kościele pw. św. Anny w Grodziszczu. Wystąpią:

Maciej Bator (Świdnica) – organy

Sylwia Waindok (Świdnica) – flet

W programie utwory m.in.: G. F. Haendel, G. P. Teleman, H. Mancini

 

Koncerty Ziemi Świdnickiej tworzą okazję do prezentowania także lokalnych zabytków, w tym pałaców oraz wiejskich kościołów z ich historycznymi instrumentami - organami piszczałkowymi - które szczególnie nas interesują.

Pełny program cyklu oraz opis jego idei znajdą Państwo na naszej stronie:

https://fundacjadobrejmuzyki.pl/koncerty-ziemi-swidnickiej/

Fundacja Dobrej Muzyki jest organizacją pozarządową, działającą nieprzerwanie od 10 lat na terenie Dolnego Śląska. Misją Fundacji jest uczenie lepszego rozumienia muzyki organowej. Od 2012 roku zorganizowała ponad 150 koncertów oraz wiele wydarzeń edukacyjnych, popularyzujących muzykę organową i organy piszczałkowe . Co roku z propozycji Fundacji korzystają setki Melomanów. Na koncertach występowali dotychczas muzycy z Polski, Czech, Słowacji, Niemiec, Francji, Szwajcarii, Włoch, Hiszpanii, Kolumbii i Korei Południowej. Wszystkie te działania przybliżają Fundację Dobrej Muzyki do zbudowania w regionie świdnickim największego ośrodka muzyki organowej w Polsce.

 

Źródło: fundacjadobrejmuzyki.pl