KONCERT ZESPOŁU CANZONIERE GRECANICO SALENTINO W MUZEUM ŚLĄSKIM

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2018-08-18

Muzeum Śląskie w Katowicach zaprasza na koncert zespołu Canzoniere Grecanico Salentino w piątek, 31 sierpnia.
Canzoniere Grecanico Salentino pochodzi z regionu Salento w Apulii w południowych Włoszech. Jest jednym z najważniejszych i najdłużej działających włoskich zespołów wykonujących muzykę tradycyjną, poddawaną współczesnej reinterpretacji. Wydał kilkanaście płyt. Jest laureatem licznych międzynarodowych nagród muzycznych. 

Grupę tworzy sześcioro muzyków oraz tancerka. Większość wykonywanych przez nich utworów nawiązuje do tradycyjnego tańca wywodzącego się z rytuału pizzica tarantata, który przez transową muzykę i taniec miał leczyć ukąszenie tarantuli. Występy Canzoniere Grecanico Salentino są więc eksplozją energii i pulsującego rytmu – brzmiącego jak nieustannie bijące serce – wybijanego na tradycyjnym tamburynie. Siła tej muzyki jest największa podczas żywiołowych koncertów, o czym będzie mogła przekonać się publiczność zgromadzona w dawnej stolarni na terenie Muzeum Śląskiego. 

Koncert odbędzie się w piątek, 31 sierpnia, o godz. 20.00. Bilety w cenie 20 zł (normalne) i 15 zł (ulgowe) są dostępne w kasach Muzeum Śląskiego oraz na stronie bilety.muzeumslaskie.pl. 

Koncert odbędzie się w ramach akcji Zakończenie wakacji z Festiwalem Muzyki Świata Ogrody Dźwięków. 


Kontakt dla mediów: 

Dział Promocji Muzeum Śląskiego w Katowicach 
Paweł Świerczek 
tel. 32 21 30 851, p.swierczek@muzeumslaskie.pl 
www.muzeumslaskie.pl
 
 
 
ul. T. Dobrowolskiego 1, 40-205 Katowice
poniedziałek: nieczynne 
wtorek–niedziela: 10.00–20.00 
w każdy wtorek wstęp wolny
informacja: 32 213 08 70
e-mail: promocja@muzeumslaskie.pl
Bilety online