Koncert plenerowy z cyklu Muza w Muzeum

Strona główna » Aktualności Dodano: 2022-07-26

W środę 27 lipca o godzinie 20:00 na scenie plenerowej w Muzeum Śląskim zaprezentuje się projekt stworzony przez muzyków znanych z takich grup muzycznych jak: Aladdin Killers, K44, 100nka orazJulia i Nieprzyjemni.

 

Pod enigmatyczną nazwą 2 Wacky kryje się projekt dwóch znanych muzyków sceny okołojazzowej i muzyki improwizowanej: Mateusza Pawlusia i Przemka Borowieckiego.

 

Ze spotkania analogowych syntezatorów z nerwowym rytmem perkusji, śląskim zanieczyszczeniem i czerwienią cegieł Szybu Wilson powstaje wybuchowa fuzja dźwięków, niekiedy przywodząca na myśl eksperymenty natchnionych jazzmanów spod znaku free, a czasem kosmiczny funk George'a Clintona i innych wariatów afrofuturyzmu. Jak podobno powiedział duch Milesa Davisa wywołany przez przyjaciół zespołu przed pierwszym koncertem składu: „Taką muzykę grają tylko w Kalifornii, Chicago i Katowicach”.

 

Mateusz Pawluś – instrumenty klawiszowe,
Przemek Borowiecki – perkusja.

Bilet na pojedynczy koncert o godzinie 20.00 umożliwia wjazd na wieżę widokową w dniu koncertu w godzinach 10.00–22.00.
Bilety na środowy koncert w cenie 10 zł dostępne w kasach muzeum oraz online: https://bit.ly/3Be9Fwj

 

W razie złych warunków atmosferycznych wjazd na wieżę może zostać wyjęty z oferty biletowej. Wjazd będzie możliwy do wykorzystania w inny dzień w okresie do końca sierpnia 2022 w godzinach funkcjonowania wieży widokowej szybu Warszawa II.

Źródło: muzeumslaskie.pl