Koncert i premiera płyty: EWA URYGA Between Voice Bass

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2023-03-10

Niezwykła artystka jazzowa Ewa Uryga, zagości w Bytomskim Centrum Kultury w odpowiedzi na zaproszenie Ligi Kobiet Nieobojętnych.

Okazją do odwiedzin rodzinnego miasta jest promocja najnowszej płyty artystki - EWA URYGA Between Voice & Bass oraz coroczna Gala Bytomianki i Bytomianina Roku 2023, którą uświetni występ znanej bytomianki.

Wydarzenie odbędzie się:

17 marca (piątek) godzina 18:00

Płyta nagrana jest w kameralnym składzie przy akompaniamencie kontrabasu i instrumentów perkusyjnych - taki charakter będzie miał również koncert. Kameralny skład, ciepłe i dyskretne brzmienie wokalu i instrumentów zapewni dobry nastrój i niecodzienny klimat. W programie piękne tematy słynnych standardów jazzowych, które w swoim repertuarze miały takie legendy światowe jak: Ella Fitzgerald, Louis Armstrong, Frank Sinatra czy Natalia Cool i wielu innych wspaniałych śpiewaków jazzowych. Podczas koncertu nie zabraknie ciekawych i oryginalnych improwizacji jazzowych okraszonych dobrym humorem.

 

 

W wydarzeniu udział weźmie zespół w składzie:

Ewa Uryga – wokal

Paweł Pańta - kontrabas

Dorota Piotrowska - instrumenty perkusyjne

Oliwia Skrzypczyk - wokal, altówka (gościnnie)

 

Bilety: 50 zł, można kupić w kasie BECEKu oraz na naszej stronie w zakładce KUP BILET: https://www.becek.pl/program/system_biletowy/6149

 

Źródło: becek.pl