Koncert Annutara w Krakowie

Strona główna » Imprezy Dodano: 2016-09-15

Koncert Annutara: Klub Alchemia
ul.Estery 5, 31-056 Kraków

16 września 2016, godzina 20:00

 

Zapraszamy do Klubu Alchemia wszystkich krakowskich (i nie tylko!) etnofilów, szamanów, tancerzy, wielbicieli muzyki świata i improwizacji na koncert zespołu Annutara! Poraz pierwszy zespół zagra w magicznej przestrzeni Alchemii, zapowiada się gorąco, nie może Was zabraknąć!

Annutara to żywioł, muzyka świata i kosmosu, spotkanie pełnych pasji muzyków. Zespół eksploruje materiał źródłowy kultury bałkańskiej, romskiej, ukraińskiej, polskiej, ale można też znaleźć utwory inspirowane muzyką żydowską, arabską, leśną i szamańską. Nie brakuje głosów szarych, brunatnych, rytmów nieparzystokopytnych i języków zmyślonych, zasłyszanych we śnie – a wszystko ku chwale życia, wolności, tańca!
Pieśni tradycyjne, przywożone z różnych zakątków świata, śpiewane w wielogłosach po leśnych dolinach, w starych, drewnianych chatach, nad kaszubskimi jeziorami, stały się materiałem bazowym pracy zespołu, która trwa do dziś.
Zespół ewoluował w stronę etno/world music, gdzie rytm, energia, improwizacje, nieskrępowana, wolna twórczość, inspirowana szeroko pojętą muzyką świata, staje się wyróżnikiem brzmienia zespołu.

W obecnym składzie zespół gra od 2013 roku. Annutara w czerwcu 2015 roku wydała swoją debiutancką płytę, zatytułowaną Ulisi.

Annutara zagra w składzie:

Alina Jurczyszyn – głos, bęben szamański, bęben obręczowy, instrumenty perkusyjne, dzwonki
Kamila Bigus – głos, skrzypce, bęben szamański, instrumenty perkusyjne
Michał Zeltman – gitara, skrzypce, głos
Michał Mantaj – akordeon
Tomasz Koper – bębny, instrumenty perkusyjne
Tomek Nowik – kontrabas
Dawid Lipka – trąbka

 

Szczegóły:

https://www.facebook.com/events/948293388615945/

 

Źródło: http://krakowskascenamuzyczna.pl/