Komedia Och Teatru - trasa po Polsce

Strona główna » Polecamy Dodano: 2016-12-19

Kup bilety na sztukę "Weekend z R." wystawianą przez Och-Teatr oraz Fundację Krystyny Jandy na rzecz kultury w Centrum Spotkania Kultur i Teatrze Muzycznym w Gdyni.
Nawet najbardziej misterny weekendowy plan może wziąć w łeb, jeśli komuś nieopatrznie wymknie się o jedno słowo za dużo?


Clarice postanawia wykorzystać służbowy wyjazd swego męża Rogera i zaprasza na weekend Rodneya, wziętego architekta wnętrz, oraz Roberta, swojego włoskiego kochanka. Rodney ma urządzić na nowo jej dom, czemu raczej nie sprzyjałby nadzór niechętnego zmianom gospodarza, zaś Robert? Cóż, w jego wypadku obecność małżonka byłaby jeszcze bardziej niepożądana. Sęk w tym, że interesy Rogera to również jedynie przykrywka dla schadzki, którą zaplanował z najlepszą przyjaciółką Clarice, Daisie. I wszystko byłoby dobrze, gdyby Clarice nie usłyszała przypadkiem strzępu rozmowy telefonicznej Daisie z Rogerem i nie wymogła na przyjaciółce wizyty, nieświadomie zmuszając męża do odwołania wyjazdu? Precyzyjny plan rozpada się niczym domek z kart, co wywołuje istną lawinę nieporozumień i komplikacji.
Czy bohaterom uda się utrzymać status quo i nadal cieszyć się zarówno urokami spokojnego małżeńskiego pożycia, jak i namiętnością, od której aż kipi w ich burzliwych romansach? Odpowiedź na to pytanie zyskają widzowie "Weekendu z R.", farsy Robina Hawdona (Wieczór kawalerski, Lewe interesy), napisanej przez autora specjalnie dla Krystyny Jandy!
Robin Hawdon, jeden z najpopularniejszych autorów angielskich komedii i fars, napisał "Weekend z R." specjalnie dla Och-teatru i Krystyny Jandy. Umieścił pod napisanym tekstem dedykację "W hołdzie Georges Feydeau" czyli "dedykowane ojcu francuskiej farsy". Szalona komedia charakterów i sytuacji, mamy nadzieję, zrealizowana w niekonwencjonalnej interpretacji.

Obsada
Krystyna Janda,
Piotr Machalica
Katarzyna Gniewkowska
Lech Łotocki
Rafał Mohr
Piotr Borowski

 

Bilety i źródło:

https://www.ebilet.pl/teatr/komedia/weekend-z-r/