Kolejna wystawa w ramach „Riviery Sztuki”

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2022-08-18

„Riviera Sztuki” na stałe zdążyła wpisać się w świadomości wielu mieszkańców Trójmiasta. Projekt zainicjowany przez gdyńskie Centrum Riviera pozwala młodym twórcom, fotografom czy malarzom, całkowicie nieodpłatnie prezentować prace w formie wystawy organizowanej w jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na mapie Gdyni. Swoją twórczość zaprezentowała kolejna lokalna artystka – Izabella Kwella.

Głównym celem inicjatywy „Riviera Sztuki” jest zagwarantowanie młodym, zdolnym artystom miejsca i przestrzeni do rozwoju. Darmowy projekt, który pozwala na promowanie lokalnych talentów, nie tylko daje szansę twórcom na przedstawienie niezwykle ciekawych prac, ale także przybliża tematykę kultury i sztuki wśród lokalnej społeczności.

Kilkudziesięciu lokalnych artystów już zaprezentowało swoją twórczość

Minęło już ponad cztery lata od kiedy w „Rivierze Sztuki” zaprezentowana została pierwsza wystawa. Do dziś, już niemalże 50 artystów z Trójmiasta i okolic miało okazję przedstawić swoje prace szerokiej grupie odbiorców. Dziesiątki tysięcy ludzi odwiedzających dziennie centrum przełożyło się na promocję lokalnych twórców oraz umożliwiło im przebicie się do szerszej grupy odbiorców.

- Zauważamy, że projekt „Riviera Sztuki” od samego początku funkcjonowania niezmiennie cieszy się dużym uznaniem – zarówno wśród osób odwiedzających centrum, jak i lokalnych artystów. Wśród nich nie brakuje chętnych, którzy chcą zaprezentować swoje prace w naszej przestrzeni – przekonuje Paweł Brach, dyrektor ds. marketingu i PR w Centrum Riviera. – Cieszymy się, że oddaliśmy część Riviery utalentowanym osobom, które posiadają pasję do tego co robią i tworzą niezwykle inspirujące dzieła. Niezwykle upiększają one nasze przestrzenie, a młodzi artyści mają szansę zaprezentować twórczość szerokiej grupie odbiorców, budując tym samym swoją markę – dodaje Paweł Brach.

Centrum Riviera niezmiennie zachęca wszystkich lokalnych artystów z talentem malarskim, fotograficznym czy graficznym do udziału w projekcie. „Riviera Sztuki” umożliwia im zaprezentowanie swojej twórczości oraz tym samym trafienie do zupełnie nowych odbiorców. Wystarczy przesłać kilka swoich prac na adres mailowy: rs@centrumriviera.pl.

Nowa wystawa już dostępna

Izabela Kwella jest trójmiejską fotografką. Mieszka i pracuje w Gdańsku. W 2016 roku odkryła fotografię lalek w skali 1:6. Tzw. „Doll Photography” stała się jej ogromną pasją. Zdjęcia Izabeli znajdowały się na wystawach w Polsce i Chinach. Jest współautorką międzynarodowych projektów fotograficznych m.in. Traveling Doll Pants (więcej szczegółów o tym projekcie znajduje się na stronie travelingdollpants.com). Artystka w 2021 roku wydała książkę pt. „Doll Photography” (@dollphotographybook), w której zdradza tajniki swojej pasji.

Izabela swoją twórczością dzieli się w Internecie, głównie na Instagramie. Jej konto o nazwie @bella_belladoll, aktualnie śledzi 125 tysięcy obserwujących. Fotografka w social mediach zrzesza społeczność artystów, fotografów i kolekcjonerów zabawek, którzy zajmują się podobną tematyką. Jest autorką cyklicznej akcji #Monday4Dolls, która co tydzień zachęca setki twórców do publikowania twórczości z dziedziny fotografii zabawkowej na Instagramie.

Jej motto stanowią słowa powiedziane przez irlandzkiego pisana George’a Bernarda Shawa: „We don’t stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing”.

Prezentowana wystawa „GO SPORTS!” to zbiór zdjęć wykonanych przy współpracy z brandem Labosport, których celem jest promowanie aktywności fizycznej wśród kobiet.

 

 

***

Riviera jest największym centrum handlowo-rozrywkowym w północnej Polsce. Zlokalizowany w sercu Gdyni obiekt, zorganizowany w formie komfortowej ulicy handlowej, posiada jeden z najbogatszych zestawów najemców pośród wszystkich polskich galerii handlowych. Na 72 000 m2 powierzchni najmu swoje miejsce znalazło blisko 250 sklepów największych polskich i światowych marek, kilkadziesiąt lokali gastronomicznych, kawiarni i restauracji, sześciosalowe kino Helios, liczne place zabaw oraz centrum fitness Zdrofit. Riviera oddaje do dyspozycji klientów największy w Trójmieście bezpłatny parking, z blisko 2 500 miejscami parkingowymi i 300 miejscami dla rowerów. Więcej informacji: https://www.centrumriviera.pl/

Źródło: goodonepr.pl