Kolejna odsłona „Nówka Sztuka Mówi”

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2022-06-21

Zapraszamy na kolejną odsłonę „Nówka Sztuka Mówi”. To już czwarte wydarzenie cyklu, który mamy nadzieję, stanie się przyczynkiem do rozwoju i promocji młodej sztuki oraz jej dotarciu do szerokiej publiczności poprzez kontakty ze strefą pracowników kultury, ale też przedsiębiorców, gotowych otwierać swoje przestrzenie, a także portfele na sztukę i design utalentowanych absolwentów uczelni artystycznych w Polsce. Chcemy pomóc znaleźć młodym adeptom sztuki i designu nie tylko dotarcie do rynku sztuki, ale też do biznesu zainteresowanego kreatywnym wizerunkiem swoich firm, jak również prywatnego odbiorcy, ze skromniejszym portfelem, który chce się otaczać pięknymi przedmiotami i dziełami, na które go stać. ➔ https://nowkasztuka.com

W trakcie zaplanowanych wydarzeń uczestnicy będą mieli okazję spotkać znaczące osobistości reprezentujące różne aspekty współczesnego rynku sztuki, które chętnie będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz opowiadać o drodze do odniesionego na tym polu sukcesu. Zaplanowane debaty, seminaria i warsztaty z udziałem ekspertów wskażą młodym artystom stawiającym pierwsze kroki w swej zawodowej karierze sposoby umożliwiające skuteczne zaistnienie na rynku sztuki. Dzielić się będą też wiedzą o sprawdzonych rozwiązaniach ułatwiających promocję i budowanie swej marki na rynku twórczym. ➔ https://nowkasztuka.com/prelegenci/

Uczestnicy będą mieli sposobność spotkać i nawiązać kontakt z ekspertami będącymi jednocześnie aktywnymi uczestnikami rynku i świata sztuki. Wśród zaproszonych gości są też organizatorzy rezydencji, targów, biennale sztuki, osoby prowadzące galerie i organizujące wystawy. Nie zabraknie też artystów, którzy odnieśli sukces, zdobywają nagrody, wypromowali ważne i ekonomicznie sprawne marki designerskie.Prelegenci znaczną część swych wystąpień poświęcą wykorzystaniu nowych technologii oraz social mediów w zakresie odpowiedniego kształtowania przez młodych (i nie tylko młodych) artystów swoich rynkowych inicjatyw, przedsięwzięć i zachowań. Mówcy poradzą im jak nie zatracić siebie i swej twórczej wizji w zderzeniu z wymaganiami rynku. Podpowiedzą, jak nie zniechęcać się do swej artystycznej ścieżki w chwilach, gdy wydaje się to przytłaczającym zadaniem przekraczającym siły młodej, twórczej duszy. Uchylą rąbka tajemnicy, pokazując jak promować swą twórczość, budować markę, jak przygotować niezawodne portfolio, aby skutecznie zaistnieć na profesjonalnym rynku sztuki.

ramach seminariów, debat i warsztatów cyklu „Nówka Sztuka Mówi”  pragniemy odnaleźć i nawiązać więzi pomiędzy sztuką a biznesem, pomiędzy designem a przedsiębiorstwami. Spotkania i współpraca z profesjonalistami (przedstawicielami galerii, muzeów, wydawnictw, mediów, krytykami, ekspertami, wykładowcami) będą przyczynkiem pozwalającym kultywować taką wiedzę i rozwijać stosowne kompetencje. Celem jest dalszy dynamiczny rozwój polskich sektorów kreatywnych umożliwiający włączenie się w nie w szczególności młodym twórcom, dopiero wchodzącym na rynek sztuki i designu.

W ramach cyklu podkreślona zostanie szczególna rola Krakowa na mapie polskiej sztuki i designu, jako miasta o wielowiekowej tradycji łączenia kultury, designu i architektury.

A w listopadzie zapraszamy na targi artystów i dizajnerów Nówka Sztuka: https://nowkasztuka.squarespace.com/

 

Dalsze informacje o Nówka Sztuka Mówi ->

https://nowkasztuka.com

program: https://nowkasztuka.com/program-nowka-mowi/

 

FB: https://www.facebook.com/targinowkasztuka

Event: https://www.facebook.com/events/1896519727207565

Instagram: https://www.instagram.com/kupujmy_sztuke/?hl=en

Źródło: me.com