Katarzyna Wasilkowska dzieciom... zapraszamy na spotkania!

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2021-09-16

W dniu 17 września br. autorka książek dla dzieci i młodzieży Katarzyna Wasilkowska zaprezentuje swoje powieści młodym krośnianom na dwóch spotkaniach autorskich. Zapraszamy!

O godz. 9.00 odbędzie się spotkanie w Oddziale dla Dzieci KBP, a o godz. 11.00  w Filii nr 4 KBP.

Katarzyna Wasilkowska jest tłumaczka z angielskiego, copywriterka a przede wszystkim autorka książek dla dzieci i młodzieży. Debiutowała w 2016 r. książką „Jowanka i gang spod Gilotyny” (za którą otrzymała nagrodę „Guliwer w krainie olbrzymów”). Jej pozostałe książki to „Mleczak”, „Królestwo jakich wiele”, „Baltazar wraca do domu”, „Kobra” (wyróżniona w konkursie Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego), „Niebajka o Mikołaju”, „Pierścień kurantów” (kontynuacja „Jowanki i gangu spod Gilotyny”, wirtualna powieść odcinkowa), „Świat Mundka” (wyróżniony w konkursie Książka Roku 2020 Polskiej Sekcji IBBY oraz wspisany na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej), „Jagodowy dziadek”, „Kilka niedużych historii” i najnowsza „Już, już”. Katarzyna Wasilkowska pisze na poddaszu albo pod gruszą w ogrodzie swojego domu na podwarszawskiej wsi, w którym mieszka z mężem, dziećmi, dwoma psami i kotem. I choć jej książki czytają głównie dzieci i młodzież, to autorka pisze je dla wszystkich, tłumacząc: „Mówi się, że tworzę dla dzieci i młodzieży, ale czy wiek ma tu szczególne znaczenie? Wątpię, żeby konieczne były takie podziały. Moje książki są dla każdego, komu z nimi po drodze.” [oficjalna strona autorki: http://katarzynawasilkowska.pl]

 

Spotkania z Katarzyną Wasilkowską odbędą się w ramach  projektu pn. „W sieci tajemnic… i książek” z Programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Partnerstwo dla książek”. Projekt patronatem medialnym objęli: Portal terazKrosno.pl, Trendy Radio oraz Telewizja Obiektyw.

Źródło: kbp.krosno.pl