Katalogi / Pożegnanie dla początkujących

SZUKAJ

Pożegnanie dla początkujących

Autor: Anne Tyler

 

Wydawnictwo: Świat Książki , Marzec 2014


Długo oczekiwana nowa powieść Anne Tyler, zdobywczyni Nagrody Pulitzera

 

Mądra, zapadająca w pamięć i głęboko poruszająca opowieść o stracie, bólu i pogodzeniu się z losem, okraszona typowym dla autorki humorem, inteligencją oraz przenikliwym spojrzeniem na ludzkie słabości i osobliwości.

 

Niepełnosprawny Aaron przez całe życie toczył batalie z siostrą, nieustannie dążącą do tego, by kierować jego losem. Dlatego Dorothy, szczera do bólu i niezależna młoda kobieta, którą pewnego dnia spotyka, jest dla niego niczym powiew świeżego powietrza. Para szybko staje na ślubnym kobiercu i zaczyna wieść spokojne, szczęśliwe życie. Aaron pracuje w rodzinnym wydawnictwie, specjalizującym się w poradnikach "dla początkujących". Kiedy na dom małżeństwa spada drzewo i śmiertelnie przygniata Dorothy, dla Aarona kończy się świat. Dopiero nieoczekiwany powrót żony z zaświatów i spotkania z nią w domu, na ulicy, w sklepie, pomagają mu przeżyć trudne chwile i odnaleźć spokój. Aaron odkrywa, że pożegnanie dla początkujących nie musi być aż tak trudne.

 

Urzekająca powieść. W swej błyskotliwej prozie Tyler dociera do sedna straty i do istoty pożegnania

- "The Boston Globe"

 

Współczesna Jane Austen. Tyler tworzy mikroświaty, opisuje delikatne więzi rodzinne i towarzyskie

- "USA Today"

 

Klasyczna powieść Anne Tyler. Największą zaletą autorki jest to, że zawsze kiedy opowiada o naturze rodziny, a zwłaszcza małżeństwa, robi to w sposób szczery, prawdziwy i przenikliwy.

- "Los Angeles Times"

 

Cudownie misterna opowieść

- "Entertainment Weekly"

 

 

źródło: Merlin.pl

POWRÓT