Jazz zabrzmi nad Widawą

Strona główna » Imprezy Dodano: 2023-10-31

Jazz zabrzmi nad Widawą - zagra m.in. skrzypek Adam Bałdych

Centrum Biblioteczno-Kulturalne Fama z Wrocławia zaprasza na koncerty z cyklu Jazz Nad Widawą. W pierwszy weekend grudnia wystąpią: Adam Bałdych i Krzysztof Dys (piątek), Kacper Popek Band (sobota) oraz Tomasz Chudyk (niedziela). Bilety są już w sprzedaży.

1 grudnia o 19:00 na scenie CBK Fama zagra skrzypek Adam Bałdych w duecie z pianistą Krzysztofem Dysem. Bilety kosztują 120 zł (bilet normalny) lub 90 zł (bilet ulgowy przysługuje posiadaczom imiennych kart Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu). "Grudzień rozpoczynamy niesamowitym koncertem! Skrzypek Adam Bałdych i pianista Krzysztof Dys to fenomenalni jazzmani, którzy od wielu lat występują w Polsce i na całym świecie, a ich koncerty zawsze zapadają w pamięć. Pierwszego grudnia zdecydowanie warto wybrać się właśnie na Jazz Nad Widawą do Famy" - zachęca Jan Samołyk, organizator wydarzeń kulturalnych w CBK Fama. Adam Bałdych podkreśla, że duet to wyjątkowe spotkanie artystów na scenie "Dialog między dwiema osobami, wspólne tworzenie bardzo mnie w muzyce pasjonuje, wtedy możemy sobie pozwolić na najwięcej. To szansa na maksymalne sprawdzenie siebie, wyzwania i eksperymenty. Spotkania z artystami z wielką wyobraźnią są dla mnie zawsze najwspanialsze. Od lat mam przyjemność pracować ze znakomitymi pianistami, ich język często inspiruje mnie do nowych poszukiwań".

Wydarzenie na stronie Famy https://fama.wroc.pl/jazz-nad-widawa-adam-baldych-krzysztof-dys/

Wydarzenie na Facebooku https://www.facebook.com/events/865143848535966/

Bilety online https://biletyna.pl/koncert/Adam-Baldych-Krzysztof-Dys/Wroclaw

2 grudnia o 19:00 na scenie CBK Fama wystąpi perkusista i kompozytor Kacper Popek z kwartetem jazzowym. Bilety kosztują 50 zł (bilet normalny) lub 20 zł (bilet ulgowy przysługuje posiadaczom imiennych kart Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu). Zespół powstał w 2010 roku z inicjatywy Kacpra Popka w związku z koncertem dyplomowym na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Po 12 latach kwartet wraca na scenę w nieco odświeżonym składzie. Do składu prócz basisty Wojciecha Gąsiora i wibrafonisty Bartka Pieszki dołączyła wybitna pianistka Dorota Zaziąbło. Usłyszymy autorskie kompozycje lidera oraz wybrane standardy. Muzykę można określić jako szeroko pojęty jazz – od malowniczych, krajobrazowych, przestrzennych i nastrojowych kompozycji po bardzo energetyczne i wymagające wirtuozowskiej techniki utwory.

Wydarzenie na stronie Famy https://fama.wroc.pl/jazz-nad-widawa-kacper-popek-band/

Wydarzenie na Facebooku https://www.facebook.com/events/870693877967152/

Bilety online https://biletyna.pl/koncert/Kacper-Popek-Band/Wroclaw

 

3 grudnia o 19:00 na scenie CBK Fama wystąpi pianista jazzowy Tomasz Chudyk. Bilety kosztują 40 zł (bilet normalny) lub 20 zł (bilet ulgowy przysługuje posiadaczom imiennych kart Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu). Tomasz Chudyk to absolwent Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu na specjalności Jazz i Muzyka Estradowa. Inspiracje czerpie od takich pianistów, jak m.in. Bill Evans, Leszek Możdżer, Chick Corea, Hiromi Uehara. Artysta zaprezentuje własne kompozycje i jazzowe aranżacje utworów reprezentujących różne gatunki muzyczne.  Chudyk to wielokrotny laureat przeglądów muzycznych w Polsce i za granicą, m.in. we Włoszech, Francji czy Hiszpanii. Brał udział w licznych festiwalach jako pianista, występując solo oraz z zespołami, wśród nich były m.in.: Głogowskie Spotkania Jazzowe (2014), Międzynarodowe Spotkania z Muzyką Dawną w Świeradowie-Zdroju (2017-2019), Festiwal Muzyki Filmowej w Jeleniej Górze (2017), Baraban Ethnofest w Cvikovie (Czechy; 2018).

Wydarzenie na stronie Famy https://fama.wroc.pl/jazz-nad-widawa-koncert-tomasza-chudyka/

Wydarzenie na Facebooku https://www.facebook.com/events/335096965724684/

Bilety online https://biletyna.pl/event/view/id/365716

"Nie możemy się już doczekać Jazzu Nad Widawą - Fama ma świetnie brzmiącą salę widowiskową, która aż prosi się o mistrzowskie występy. Tacy artyści jak Adam Bałdych, Kacper Popek czy Tomasz Chudyk gwarantują publiczności wrażenia muzyczne na najwyższym poziomie" - zaprasza Jan Samołyk.

Źródło: fama.wroc.pl