Jak wyrażają się artyści? warsztaty rodzinne z "Rysowanką po kolekcji"

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2022-11-17

Są różne sposoby wyrażania siebie. Artyści mają wiele pomysłów na to jak sztuka może poruszać odbiorcę. Opowiadają historie za pomocą linii, form przestrzennych, video, performance’u, a nawet pleśni! Zainspirowani pracami artystów z kolekcji Galerii Miejskiej Arsenał poszukamy sposobu na wyrażanie siebie i opowiedzenie swoich historii. Stworzymy dzieła sztuki, bazując na nieco zapomnianej, a bardzo naszym zdaniem interesującej, technice asamblażu. Zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat wraz z opiekunami na warsztaty plastyczne inspirowane nową publikacją Galerii Miejskiej Arsenał i Wydawnictwa Miejskiego Posnania Rysowanka po kolekcji.


Warsztaty poprowadzą Karolina Witowska – artystka, graficzka i arte-terapeutka (autorka ilustracji do Rysowanki) oraz Joanna Tekla Woźniak - edukatorka i kuratorka, arte-terapeutka (autorka tekstów do Rysowanki i koordynatorka projektu).


*Uwaga!

Na warsztatach będziemy używać kleju na gorąco (tylko pod nadzorem rodziców) oraz markerów akrylowych (prosimy o ubrania które można pobrudzić).


Prace posiadane przez Galerię Miejską Arsenał stanowią punkt wyjścia dla działań i wydarzeń edukacyjnych. Do Kolekcji Galerii Miejskiej Arsenał część dzieł zakupiono dzięki dotacji MKiDN – Program Narodowa Kolekcja Sztuki Współczesnej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2020
 

Źródło: arsenal.art.pl