Imprezy muzyczne w teatrze Barakah

Strona główna » Imprezy Dodano: 2018-08-01

Chochla literacka /impreza literacka/

Chochla Literacka została stworzona przez trójkę chłopaków, których w grupę literacką połączyła praca nad projektem Teatru Barakah – Noce Waniliowych Myszy. Chochla Literacka to nie tylko spotkanie z literaturą, to także bratanie się z muzyką, a każda z imprez kończy się widowiskowym jam session.

31 sierpnia, piątek, 21:00 i 1 września, sobota, 21:00

Folk Session – jam z przytupem  /impreza muzyczna/

Najstarsza z imprez muzycznych odbywających się ArtCafe Barakah – Folk Session jam z przytupem to jedyny w Krakowie otwarty i przyjazny jam session w klimatach etno-folkowych. Przeznaczony jest dla muzyków, grajków, wielbicieli dobrej muzyki i tych, którzy lubią dźwięki z Polski przeplatane z bałkańskimi, ukraińskimi, muzyką wschodu, Afryki i innych kultur…

DATA: dwie środy w miesiącu [sprawdzajcie repertuar] START: 20:00

WSTĘP WOLNY


ArtCafe Barakah  koncert BUDOKAN BOYS + MISSING ORGANS (USA)

27 września (czwartek), 21:00

Budokan Boys to duet gitara + saksofon, który brzmi jak DAF spotykający się z Residents. Pochodzą z Nowego Orleanu (USA), mieszkają w Wiedniu (Austria), grają – jak to określają – dziwny syntetyczny pop. To trzeba po prostu zobaczyć na żywo!

SKŁAD: Jeff T Byrd, Michael Lee

LINKI:

https://web.facebook.com/liveatbudokan/

https://soundcloud.com/budokanboys/sets/introducing-budokan-boys/s-hPEQj

https://www.youtube.com/watch?v=ktJhTzO_wqA

https://www.youtube.com/watch?v=ktJhTzO_wqA

 

Missing Organs to muzyczny projekt Tristana Batha z Austrii, który nie tylko gra, ale też komponuje i pisze, m.in. do znanego brytyjskiego miesięcznika muzycznego „The Wire”. Wygodne tony z lekko zamglonymi elementami tworzą sumę dźwięków pełną wewnętrznych bitew.

LINKI:

http://www.tristanbath.com/writing/

https://www.facebook.com/missing.organs.missing.organs/

https://missingorgans.bandcamp.com/album/old-speakers

 

Rytmiczna Barakah - warsztaty bębniarskie  /impreza muzyczna/

Rytmiczna Barakah to warsztaty bębniarskie połączone z jam session, przeznaczone dla bębniarzy, niezależnie od stylów i instrumentów. Jeśli więc:

  • czerpiecie przyjemność z grania na bębnie albo po prostu lubicie tego słuchać,
  • posiadacie djembe, dununbe, sangban, kenkeni, cajon, darbukę, riqq, daff, ghaval, kandżirę, tablę, pandeiro, surdo, caixę, repkę czy tamborim, a nawet kartale, sagaty czy grzechotkę,
  • macie etniczny instrument nieperkusyjny: kalimbę, didgeridoo, korę, balafon, bansuri czy cały komplet gamelanowy, to ten jam jest dla Was!


Więcej informacji na stronie http://teatrbarakah.com/barakah-wp/repertuar/