Gooral i Paprodziad - "Wodnika Era"

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2021-05-24

"Wodnika Era", energetyczna mieszanka folku, elektro, downtempo i dobrej energii, właśnie zadebiutowała! Gooral i Paprodziad, artyści niezwykle oryginalni i niezwykle bliscy Naturze, połączyli siły i prezentują singiel, pierwszy w ich wspólnym projekcie.. Zapowiada się muzyczna petarda - tak dobrego utworu dawno już nie słyszeliście!

W miękko otulającej słuchacza soczystymi, organicznymi, leśnymi dźwiękami, groovującej, elektronicznej, downtempowej krainie Goorala pojawia się Paprodziad wraz z afirmującymi harmonię, rozwój duchowy, miłość do ludzi i przyrody mantrorapami (zaklęciami). Projekt powstał, by wspierać i wzmacniać dostrajanie się do nowych wibracji spływających na Ziemię wraz z rozpoczynającą się Erą Wodnika. Zapraszamy w transową, mistyczną, taneczną podróż w głąb obrazów Nowej Ziemi.

W utworze "Wodnika Era", zapowiadającym współpracę artystów, występują Gooral i Paprodziad. Gooral to uznany producent muzyczny, twórca hitów, w których energetyczne bity spotykają melodie folkowe i orientalne. W swoich ostatnich podróżach muzycznych eksplorował downtempo. Paprodziad zaś, artysta niezwykle bliski Naturze, swoim tekstem znakomicie uzupełnia te energetyczne wibracje. Robi to jednak rapując - to dość niecodzienna jego odsłona. Całość uzupełniają klimatyczne partie skrzypiec w wykonaniu Stanisława Leszczyńskiego.

 

Gooral to właściwie Mateusz Górny, wyjątkowo zdolny muzyk i artysta z Beskidów. Dał się poznać publiczności jako DJ i producent muzyczny. Muzyka, jaką tworzy to, najprościej mówiąc, mieszanka elektro z rodzimym góralskim folkiem, inspiruje się także downtempo, minimalem i klimatami orientalnymi.

Paprodziad to wokalista, tekściarz, lider formacji Łąki Łan. Jak mówi o sobie, byłby śpiewającym filozofem,gdyby tylko istniał taki zawód. Pomysłodawca i organizator festiwalu Kazimiernikejszyn w Kazimierzu Dolnym. Jeden z najoryginalniejszych artystów na polskiej scenie.

 

Źródło: sprecords.com.pl