Gallery of Young Polish Art organizuje aukcję charytatywną

Strona główna » Aktualności Dodano: 2022-03-04

Gallery of Young Polish Art organizuje aukcję charytatywną na rzecz pomocy Ukrainie

Galeria Polskiej Młodej Sztuki Dom Aukcyjny S.A. jako pierwsza w Polsce przeprowadzi aukcję charytatywną jednego z dzieł ze swojej kolekcji, z której cały dochód trafi na rzecz uchodźców z rejonu objętego działaniami wojennymi. Obrazem, który trafił na licytację jest dzieło Józefa Wilkonia „Tabun w błękicie”.

- Jesteśmy głęboko poruszeni sytuacją na Ukrainie i losem setek tysięcy uchodźców – mówi Ireneusz Martyniuk, prezes zarządu. – Dlatego postanowiliśmy przeznaczyć na aukcję jeden z naszych najcenniejszych obrazów, aby zebrane środki były jak największe – podkreśla prezes Martyniuk.

„Tabun w błękicie” to absolutny popis malarskiego kunsztu Józefa Wilkonia. Tym razem charakterystyczne dla artysty sylwetki koni zostały umieszczone na błękitnym tle, a kompozycję dopełniają akcenty w kolorze złotym. Dodatkowym atutem dzieła jest pozostawiony perforowany brzeg po wyrwaniu kartki ze szkicownika. Obraz został namalowany w technice gwaszu na papierze akwarelowym i jest oprawiony w ramę ze szkłem.

Cały dochód z aukcji zostanie przekazany poprzez Fundację GOYPA bezpośrednio na Ukrainę do miejscowości Lubolm, z którą przedstawiciele galerii nawiązali kontakt i dla której została już przeprowadzona pierwsza zbiórka darów zorganizowana przez GOYPA.

Licytacja zostanie przeprowadzona już w najbliższy piątek o godzinie 20.00 na platformie aukcyjnej OneBid (link: https://goypa.onebid.pl/pl/mloda-sztuka-jozef-wilkon-tabun-w-blekicie-2021/1165978). Cena wywoławcza wynosi 10.000 zł. Jak dodają przedstawiciele Gallery of Young Polish Art, galeria nie zamierza poprzestać na jednej aukcji i już teraz zaprasza do kontaktu artystów, którzy chcieliby przekazać swoje prace na kolejne aukcje charytatywne.

Gallery of Young Polish Art to galeria sztuki współczesnej, która prezentuje dzieła młodej polskiej sztuki, a także promuje i wspiera młodych artystów. Galeria jest również wyłącznym marchandem Włodzimierza Kwiatkowskiego i Jana Walaska w Polsce.

Źródło: goypa.pl