Anatomia designu

Strona główna » Ciekawe Dodano: 2013-01-15

Pojemnik z serca, siedzisko z mózgu – jak scenografia prosto z horroru. Nic bardziej mylnego – to jeden z nurtów współczesnego designu. Projektanci postanowili zaproponować nam inne – bardzo praktyczne – zastosowanie ludzkich wnętrzności.

Czy może być coś przyjemnego, a zarazem bardziej upiornego od stąpania po ludzkich organach? Wbrew moralności i zdrowemu rozsądkowi ta czynność może wprawić niejednego w dobry nastrój, pod warunkiem, że będą to wnętrzności utrwalone na jednym w dywanów Flat Surgery. Jej autor Mathieu Lehanneur w stworzonej na zlecenie Carpenters Workshop Gallery serii uwiecznił wszystko to, co możemy znaleźć we własnych ciałach.

I tak: Flat Surgery #1 z wierną repliką układu pokarmowego. To propozycja do jadalni, ale dla osób z mocnym żołądkiem. Flat Surgery #2 przedstawiający mózg ciekawy wybór do domowego biura. Flat Surgery #3 przedstawiająca genitalia prezentuje się podobno wspaniale nawet w najbardziej tradycyjnie urządzonej łazience.

Mózg fascynuje nie tylko naukowców, ale także designerów. Zwłaszcza jeśli można zrobić z niego całkiem wygodne siedzisko. Udowadnia to Ayala Serfat, której kolekcja Gladies Lounge Chair zaprojektowana na zlecenia Aqua Creations doczekała się następcy z postaci niezwykłego siedziska Gladies Love Seat. Tapicerowane cudo w kształcie wnętrza naszej głowy działa na podświadomość. Przesyłane do naszego mózgu fale wprost każą zatopić nam się w zwoje mózgowej kanapy. Nie jest to jedyny produkt z wnętrza głowy.