Foliba "Legenda" - Premiera Teledysku

Strona główna » Polecamy Dodano: 2015-10-14

Z przyjemnością prezentujemy teledysk do pierwszego singla z debiutanckiej płyty Foliba - "Tan" , której premiera zaplanowana jest na 16.10.2015 !

 

 

"Legenda" to pierwszy singiel zespołu Foliba zwiastujący płytę 'TAN' , w którym gościnnie pojawili się: Cheeba - reprezentant EastWest Rockers oraz multiinstrumentalista Kamil Rogiński (R.U.T.A, ŜANĜO).


Foliba "Legenda"
ZOBACZ TELEDYSK : https://www.youtube.com/watch?v=tv7Gl1lBJTk


Scenariusz : Grzegorz Waluś (Cheeba)
Zdjęcia i Montaż : Michał Schwierc (SCH MEDIA)
Muzyka : Foliba, Kamil Rogiński
Tekst : Grzegorz Waluś (Cheeba)

Płyta „Tan”, czyli „10”, bo tak w języku malinke należy tłumaczyć jej tytuł, jest muzycznym podsumowaniem dziesięcioletniej drogi, jaką ma za sobą zespół Foliba.

Dekada wspólnego grania rytmów afrykańskich obfitowała w wiele niesamowitych spotkań z rytmem, publicznością i artystami z Europy i Afryki. Na płycie zostało zarejestrowane spotkanie z Senegalskim muzykiem Ablaye'm Badji, który obecnie występuje w Folibie.

Album „Tan” to spora dawka tradycyjnych rytmów Afryki Zachodniej, z niezwykle rozgadanymi bębnami djembe, dundun i tama. Nie zabraknie na nim też melodyjnych utworów z dialogiem delikatnych strun kory i dźwięków afrykańskiej marimby – Balafonu. Ablaye obok instrumentalnej wymiany słów, snuje wokalne opowieści w języku mandinka.

Wśród gości, na płycie pojawiają się : Cheeba - wokalista EastWest Rockers, który zaśpiewał o swojej wizji powrotu do korzeni oraz multiinstrumentalista Kamil Rogiński (R.U.T.A, ŜANĜO). Finalne brzmienie albumu dopracowane zostało w studio AsOne.
„Tan” to owoc spotkania. Siebie, muzyki i ludzi – Zapraszamy!

www.foliba.pl
www.folibamanagement.com

 

Źródło: Foliba Management