Finisaż koncertowy wystawy MĘSKA RZECZ w Muzeum Śląskim

Strona główna » Polecamy Dodano: 2018-10-17

Finisaż koncertowy wystawy „Męska rzecz” w Muzeum Śląskim

 

Muzeum Śląskie zaprasza 27 października do budynku dawnej stolarni na koncert zespołu Hańba! Wydarzenie towarzyszy wystawie czasowej „Męska rzecz”, którą można oglądać w budynku dawnej łaźni głównej w Muzeum Śląskim jeszcze tylko do 28 października.

 

Muzyka zespołu Hańba! jest określana jako połączenie miejskiego folku z punkiem. Sam zespół nazywa siebie „zbuntowaną orkiestrą podwórkową”, a wykonywaną przez siebie muzykę – folkcorem. Wywodzący się z Krakowa muzycy próbują udowodnić, że punk rock nie powstał w latach 70., lecz w burzliwych czasach II Rzeczypospolitej. Wykorzystując międzywojenną poezję, tworzą własną opowieść o tym – jak sami mówią – „najbardziej literackim okresie” w historii Polski. Wcielają się przy tym w wykreowane przez siebie postacie: Andrzeja Zamenhofa - banjo, śpiew; Tadeusza Króla - akordeon, klarnet; Adama Sobolewskiego - bęben, grzebień, śpiew oraz Ignacego Wolanda - tuba, śpiew.

 

Hańba! jest laureatem Nagrody Specjalnej im. Czesława Niemena w konkursie Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia Nowa Tradycja w 2014 r. oraz Paszportu Polityki w kategorii Muzyka popularna w 2018 r.

 

Bilety w cenie 15 zł (ulgowy) i 20 zł (normalny) można kupić w kasach lub poprzez stronę internetową www.muzeumslaskie.pl. Na koncercie nie będzie miejsc siedzących. Liczba miejsc ograniczona.