Finał VI edycji Śląskiego Festiwalu Operetki w Bytomskim Centrum Kultury

Strona główna » Imprezy Dodano: 2023-02-03

Fundacja Operetka Śląska wraz z Orkiestrą im. Arcyksiężnej Marii Krystyny Habsburg zapraszają na 6 edycję Śląskiego Festiwalu Operetki. Finałowy koncert Muzyki Filmowej odbędzie się 19 lutego (niedziela) o godz. 18.00 w Bytomskim Centrum Kultury!

Muzyka jest lekarstwem duszy, muzyka filmowa dodatkowo sprawia, że przenosimy się w świat klasyków światowego kina. Zaproszeni goście są gwarantem niesamowitych doznań muzycznych oraz świetnej atmosfery.

W koncercie muzyki filmowej usłyszymy utwory m.in. z takich filmów jak: „Wojna domowa", „Ojciec chrzestny", „Titanic" , „Misja", „Jak rozpętałem II WŚ", „Czterdziestolatek", „Bonanza", „Śniadanie u Tiffany'go".

Dzięki pasji i konsekwencji działania dr. Sylwestra Targosz-Szalonka znakomitego śpiewaka–tenora, ale i aktora oraz dyrygenta została powołana Fundacja Operetka Śląska, która, choć przeminęły teatry operetkowe, nie pozwoliła lekkiej Muzie odejść w zapomnienie. I jak się okazuje słusznie, gdyż kolejny raz udaje się z powodzeniem zorganizować Śląski Festiwal Operetki. Jesteśmy pewni, że Finał VI ŚLĄSKIEGO FESTIWALU OPERETKI to będzie prawdziwe święto dla miłośników muzyki filmowej.

Wystąpią:

soliści:

Mona Lisa

Dr Sylwester Targosz-Szalonek

Kameraliści Orkiestry im. Arcyksiężnej Marii Krystyny Habsburg

kierownictwo muzyczne: dr Sylwester Targosz-Szalonek

Bilety: normalne 70 zł, ulgowe 60 zł

Szczegółowe informacje oraz bilety na stronie www.becek.pl

 Źródło: becek.pl