FINAŁ PAPAYA YOUNG CREATORS 9 JUŻ 22 CZERWCA

Strona główna » Aktualności Dodano: 2022-06-21

Największe tegoroczne wydarzenie w branży kreatywnej
FINAŁ PAPAYA YOUNG CREATORS 9 JUŻ 22 CZERWCA

„Inspiration is the key” to motyw przewodni Finału 9. edycji prestiżowego programu Papaya Young Creators. Program skierowany do młodych twórców, od lat stanowi kompleksową platformę edukacji i mentoringu dla początkujących w branży kreatywnej.  Jego osią pozostaje jednak konkurs.

Finałowa Gala, która odbędzie się 22 czerwca w inspiracyjnych wnętrzach Fabryki Norblina na warszawskiej Woli jest zwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy młodych adeptów sztuki filmowej - uczestników i uczestniczek konkursu Papaya Young Creators.

Aby wziąć udział w konkursie należało zgłosić odpowiednio opisany pomysł na film (tzw. eksplikację), który miał odpowiadać na zadania konkursowe przygotowane przez partnerów projektu, m.in. TikToka, Żabkę, Onet, Porsche, Audiotekę czy Play.

Na autorów zwycięskich prac, które zostaną wyświetlone w sercu wydarzenia – KinoGramie, czekają nagrody pieniężne. Zostaną przyznane zarówno za najlepsze prace w każdej z kategorii konkursu, jak i formie nagród indywidualnych za najlepszą reżyserię, scenografię, montaż, pomysł oraz New Production Talent. Obok nich swoje nagrody przyznają partnerzy i firmy wspierające konkurs. Na uczestników wydarzenia, poza pokazami zwycięskich filmów, czeka szereg innych atrakcji, jak Speakers Spotlight, czyli krótkie wystąpienia osób związanych z branżą kreatywną i filmową, czy wieczorne After Party.

Organizatorzy zapowiadają, że to ostatni finał w  obecnym kształcie konkursu. Na wydarzenie obowiązują zaproszenia. Więcej informacji na stronie: https://www.papayayoungcreators.com/final-9-edycji-papaya-young-creators

POZNAJ PROGRAM SCENY SPEAKERS SPOTLIGHT

1. Co ma teledysk do reklamy?

Daniel Jaroszek (Papaya Roster)

 

2. Nadszedł czas na prawdziwych mężczyzn w mediach i reklamie,

Oliwia Bosomtwe & Michał Bachowski (Noizz.pl)

 

3. Stereotyp w lustrze. Czyli jak płeć przegląda się w reklamie,

Marta Frączek (Papaya Films), Joanna Jezierska (Publicis)

 

4. Gaslighting, pornozemsta i love-bombing, czyli o przemocy 2.0 i sposobach na jej zwalczanie,

Anna Ciucias (Sexedpl)

 

5. Współpraca może być fajna. Mariaż grafiki kolażowej z fotografią,

Paula Patocka (Papaya Roster), Barrakuz

 

6. Nauka w sztuce: czyli jak robić kreatywne media, czym jest wirtualna galeria i co ma teatr do gamerów?

Wojciech Wojciechowski, Grzegorz Lipski, Dr inż. Marek Frankowski (AGH)

 

7. Sztuka nauki: po co nam łodzie solarne, jak działają satelity i co z tą ekologią?

Wiktor Warchałowski, Joanna Maraszek, Przemysław Drożdż (AGH)

 

8. Autentycznie o różnorodności - diversity w branży kreatywnej. Obowiązek czy już konieczność?

Host: Joanna Sagan (TikTok) Goście: Diversity Hub, Dawid Kaźmierczak, VipTeam

 

9. Blokada twórcza? Bądź sobą. Historia VipTeam,

Monika Dubiel i Mikołaj Jabłoński (VipTeam)

 

 

ŚWIĘTO NETWORKINGU, CZYLI BRANDS SPOTS

 

AHG - w tej strefie wejdziesz do świata nauki przez sztukę, zobaczysz ponad 140 eksponatów w wirtualnej galerii w technologii VR i porozmawiasz z członkami zespołu AGH Racing tworzącego bolidy, a z jednym nawet zrobisz sobie selfie.

 

AMICA - tu poznasz kulinarne sekrety mistrzów kuchni, nauczysz się kręcić sushi z zamkniętymi oczami i uwierzysz, że nie ma gotowania bez kreatywności. Zobaczysz, jak młodzi twórcy filmowi radzą sobie w kuchni.

 

DPD  - tu możesz zostać gwiazdą filmową, stworzyć kreatywny clip, który od razu roześlesz do znajomych - szybko i wygodnie.

 

Modivo - chcesz się lepiej wyrazić na Gali? Takiego pop-upu jeszcze nie było! Najnowsze, wyselekcjonowane kolekcje, przymierzalnia i możliwość zamówienia tego, co się podoba do Twojego ulubionego sklepu lub zakupy na miejscu.

 

Onet - tu porozmawiasz na każdy temat przy orzeźwiających drinkach.

 

TikTok - to strefa na antresoli z wyjątkowym widokiem na Warszawę, zrobisz tu najlepsze TikToki z imprezy z wyjątkowymi podkładami muzycznymi z naszej Szafy Grającej, do tego zimne napoje i coś słodkiego.

Papaya Young Creators jest inicjatywą Papaya Films, największego domu produkcyjnego w Polsce, który od 2006 roku przyczynia się do transformacji branży filmowej, reklamowej i medialnej. Papaya Films współpracuje z najlepszymi w branży, tworząc autentyczne i pełne energii historie, które mają znaczenie. Swoje biura ma w Warszawie, Londynie, Lizbonie i Nowym Jorku.

Papaya Young Creators, pierwotnie znany pod nazwą Papaya Young Directors to program mentoringowy i konkurs skierowany do młodych twórców sztuki audiowizualnej. Swoją inaugurację miał 9 lat temu i od tego czasu pomógł setkom młodych ludzi zaistnieć w branży filmowej.

 

Fabryka Norblina, należąca do Grupy Capital Park, to wielofunkcyjny kompleks w sercu warszawskiej Woli. Po wieloletnim procesie rewitalizacji dawnych zakładów Norblin, Bracia Buch i T. Werner ponownie otworzył się na miasto zachwycając historyczną zabudową, w którą wkomponowana została nowoczesna architektura. Dla gości Fabryki Norblina dostępne są koncepty kulturalne, rozrywkowe i gastronomiczne, w tym m.in.: butikowe kino KinoGram, ekologiczny targ – BioBazar, największa w stolicy strefa gastronomiczna Food Town, Piano Bar z muzyką na żywo w jednym z najstarszych budynków kompleksu, Muzeum Fabryki Norblina, przestrzeń immersyjna Art Box Experience oraz sklepy i lokale handlowo-usługowe.

Źródło: becomms.pl