Festiwal Rock na Bagnie VII w Goniądzu

Strona główna » Imprezy Dodano: 2017-04-10

Rock na Bagnie ogłosił „otwieraczy” VII edycji festiwalu.

 


Od października 2016r. trwały przesłuchania mające za zadanie wyłonić dwa zespoły otwierające pierwszy i drugi dzień VII edycji festiwalu Rock na Bagnie, który planowany jest dniach 30.06-01.07.2017r. w Goniądzu. W przesłuchaniach odbywających się w Białymstoku w „HARY PUB” i Warszawie w „ZNOŚNEJ LEKKOŚCI BYTU” w ramach „Grunt to Bunt Fest” wzięło udział około 40 zespołów prezentujących wszystkie odmiany rocka i reggae, więc organizatorzy mieli trudny orzech do zgryzienia. Ostatecznie wybór padł na istniejący od 1991r. zespół DEKOLT z Piekar Śląskich, grający punk rocka i BLUE VEINS z Kadzidła prezentujący oryginalną mieszankę fuzz rocka/heavy bluesa/garage/stoner/psychedelic. Wybór nie był łatwy gdyż wszystkie zespoły prezentowały wysoki poziom a każda z decyzyjnych osób obserwujących koncerty miała innego faworyta, ostatecznie jednak to DEKOLT i BLUE VEINS zagrają tego roku na „Bagnie” obok LAO CHE, FARBEN LEHRE, ARMII, SZTYWNEGO PALA AZJI, SEXBOMBY, BOOZE AND GLORY, DEAD INFECTION, SEDESU, THE CORPSE, PO PROSTU, WAŃKI WSTAŃKI AND THE LUDOJADES, DZIECIUKÓW, PLEBANII, PRAWDY, PODWÓRKOWYCH CHULIGANÓW, DUSSELDORF, BACHORA, BŁĘKITNEGO NOSOROŻCA, RUMORA, 72DR, HEADLESS BABIES, TRIPIS, BRACI i SIÓTRY SS, SPIRIT OF 84, CZTERY KILO OBYWATELA, TESTERA GIER, LONDYN 70 i LONG WAY TO GO. 
Oprócz koncertów  podczas „Bagna” odbędzie się wiele innych atrakcji: spotkania z autorami książek o tematyce muzycznej ( m.in. spotkanie ze Zbigniewem Krzywańskim z REPUBLIKI i Leszkiem Gnoińskim autorem książki „Republika. Nieustanne Tango” i Pietią z kultowego w latach 80/90 fanzinea „QQRYQ”), kino festiwalowe ( m.in. film p.t „JAROCIN. Po co wolność”, „The Treep: Dziedzictwo”, „XXX lat SEXBOMBY”, oraz filmy przyrodnicze prezentujące walory Biebrzy) wystawy, zawody sportowe, jarmark... Do tego nieskazitelna okolica Biebrzańskiego Parku Narodowego na terenie którego odbywa się festiwal, oraz położona nieopodal Twierdza Osowiec są dodatkowymi atutami skłaniającymi do odwiedzenia Goniądza na przełomie czerwca i lipca 2017r.

Karnety na festiwal w cenie 55zł ( cena obowiązuje do końca maja) są do nabycia w sieci sprzedaży TICKETPRO, oraz KUP BILECIK.  Natomiast karnety kolekcjonerskie, tylko poprzez zakupy w internetowym sklepie „Szop na Bagnie”.

 


Źródło: http://www.rocknabagnie.com.pl

http://www.facebook.com/RockNaBagnieofficial