Festiwal Piosenki Poetyckiej i Turystycznej "Przy Kominku"

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2022-11-21

Jubileuszowy Festiwal „Przy Kominku” zapowiada się wyjątkowo – wystąpią artyści z całej Polski!

Koncert Galowy z udziałem artystów z całej Polski, Kiermasz Świąteczny z unikalną ofertą ozdób świątecznych i pysznych produktów regionalnych, Giełda Winyli i Płyt CD z egzemplarzami kolekcjonerskimi oraz plebiscyt muzyczny. To wszystko już 26 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

Jubileuszowa odsłona Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy Kominku” odbędzie się od 25 do 26 listopada 2022 roku. Pierwszego dnia wydarzenia zaplanowano Koncert Integracyjny w „APPLAUSE-RESTAURANT & JAZZ BAR” w Kieleckim Centrum Kultury, w którym wystąpią zespoły Pod Wiatr oraz Zagrali i Poszli. Przegląd Konkursowy i Koncert Galowy będzie miał miejsce drugiego dnia festiwalu w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Aż 15 Zespołów z całej Polski zmagać się będzie m.in. o Grand Prix Festiwalu, nagrodę publiczności, nagrody finansowe oraz specjalną nagrodę imienia Grzegorza Pecla. Wśród zakwalifikowanych wykonawców znajdują się takie zespoły jak Duet Szpetni z Tarnowa, Grupa Pod Skrzydłami z Jeżowych, Pod Prąd z Brześcia Kujawskiego, TRIOdoKWARTETU z Milanówka, Maryleen z Kędzierzyna Koźle, Katarzyna KAHER Zawadzka z Lublina oraz Tomasz Motyka z Wrocławia. Oprócz występów konkursowych, na scenie nie zabraknie również występów „Przyjaciół Dziesięciolecia” i Gwiazd Festiwalu: 4RAZYWROKU, Piotr Kędziora, Bractwo Wiecznego Natchnienia, Grzane Wino oraz Lubelska Federacja Bardów.

W trakcie Festiwalu „Przy Kominku” w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbędzie się także Kiermasz Świąteczny, Giełda Winyli i Płyt CD oraz prezentacja stoisk uczestników festiwalu w plebiscycie „Co gram. Gdzie mieszkam”. Goście wydarzenia będą mogli spróbować regionalnych i naturalnych produktów, a także nabyć własnoręcznie wykonaną biżuterię, ozdoby świąteczne oraz kolekcjonerskie płyty winylowe. Swoją obecność zadeklarowali już Notoszok - producent naturalnych soków pełnych witamin i minerałów, Pasiak Świętokrzyski z obrazami inspirowanymi regionalnym motywem pasiaka świętokrzyskiego, Studio Witrażu oferujące unikatowe witraże wykonane różnorodną techniką, Koło Gospodyń Wiejskich w Korytkowie z pyszną ofertą naturalnych wyrobów oraz Drewno w Opałach – artystyczna pracownia stolarska.

Bilety dla publiczności do nabycia online w cenie 40 zł poprzez stronę: www.bilety24.pl oraz w dniu koncertu w cenie 50 zł.

Harmonogram koncertu

17:00 – 19:00 – Przegląd konkursowy oraz konkurs o nagrodę publiczności

19:00 – 19:30 – Głosowanie we Foyer i udział w wydarzeniach towarzyszących

Źródło: targikielce.pl