Festiwal Dźwięki Północy

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2024-07-01

Raz na dwa lata, przez 4 lipcowe dni, gotyckie wnętrze Centrum św. Jana rozbrzmiewa muzyką czerpiącą z korzeni i tradycji krajów położonych wokół basenu Morza Bałtyckiego.

W dniach 11-14 lipca po raz 37. spotkamy się podczas Festiwalu Dźwięki Północy. Przygotowaliśmy intensywny program we wnętrzach i wokół zabytkowych siedzib Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku. Oprócz fantastycznych koncertów w zjawiskowym Centrum św. Jana, zapraszamy Was do przestrzeni relaksu i kreatywnej pracy, ulokowanej wokół gotyckiego kościoła oraz w Ratuszu Staromiejskim, gdzie spotkamy się na warsztatach, wspólnym snuciu opowieści i przy rękodziele, obejrzymy film, uchylimy kilka tajemnic pracy tłumaczy literatury skandynawskiej, a przede wszystkim będziemy dużo tańczyć i bawić się w towarzystwie miłośników muzyki inspirowanej folklorem.

Nie zabraknie koncertów, warsztatów i tańca – czyli wszystkiego co znane publiczności z poprzednich edycji. Jak co dwa lata, głównym celem festiwalu pozostaje prezentacja ciekawych i nowatorskich projektów muzycznych z Polski, Skandynawii i znad Bałtyku, które są dowodem na to, że tradycja to rzecz żywa, inspirująca i energetyczna.


Wystąpią: BIELE, TĘGIE CHŁOPY, MAGDA KURAŚ QUINTET, SPÖKET I KÖKET, TEHO, ØSTERLIDE, warsztaty poprowadzą m.in.: Julita Charytoniuk, Orkiestra Galicja, Maniucha Bikont, Barbara Songin i Patrycja Laskowska. W programie spacer dźwiękowy z Marcinem Dymiterem i Magdaleną Świerczyńską-Dolot, spotkanie z tłumaczką literatury duńskiej, bajki dla dzieci, pokaz filmowy, silent disco i oprowadzania po wystawie Kreatorzy: tkanina z Pomorza.

Źródło: nck.org.pl