Europejska Noc Muzeów w MIIWŚ

Strona główna » Imprezy Dodano: 2021-05-14

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprasza do udziału w Europejskiej Nocy Muzeów, która odbędzie się w sobotę, 15 maja. Tym razem wydarzenie zostanie zorganizowane w formule hybrydowej – zarówno w przestrzeni muzealnej, jak i wirtualnej. Tego dnia nasze wystawy będzie można zwiedzać także po zmroku, a ponadto przygotowany zostanie szereg atrakcji specjalnych.

W ramach Europejskiej Nocy Muzeów nasze wystawy będzie można zwiedzać w godzinach 19.00-1.00 (ostatnie wejście zwiedzających o północy).

W tym czasie bilety w cenie 1 zł będą dostępne dla zwiedzających wyłącznie w muzealnych kasach. Każda wejściówka uprawni do zwiedzenia wystawy stałej oraz wystawy czasowej „Walka i Cierpienie. Obywatele polscy podczas II wojny światowej”.

Wystawy podczas wydarzenia zostaną udostępnione przy zachowaniu reżimu sanitarnego, zgodnie z działaniami prowadzonymi w ramach akcji #M2WSbezpiecznie.

Wewnątrz MIIWŚ obowiązuje: dezynfekcja dłoni zachowanie dystansu min. 1,5 metra zakrywanie ust i nosa – za wyjątkiem osób (zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6.05.2021 r.), które nie mogą zakrywać ust lub nosa z powodu: a) całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim, b) trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa, c) zaawansowanych schorzeń neurologicznych, układu oddechowego lub krążenia, przebiegających z niewydolnością oddechową lub krążenia; Grupy zorganizowane będą mogły liczyć maksymalnie 15 osób (nie włączając przewodnika) i dopuszcza się korzystanie wyłącznie z własnych zestawów tourguide. Rekomendujemy korzystanie z aplikacji „Audioprzewodnik Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku”, którą bezpłatnie można pobrać z Google Play oraz App Store. Na wystawie głównej będzie mogło przebywać jednocześnie 450 osób, a na wystawie czasowej 80 osób. By zachować reżim sanitarny poza obiektem MIIWŚ, na zewnątrz utworzone zostaną trzy strefy dla zwiedzających oczekujących na wejście do budynku. Tego samego dnia, w ramach Europejskiej Nocy Muzeów, w foyer na poziomie -2 zaprezentowana zostanie wystawa czasowa „Tadeusz Pietrzykowski – wojownik o duszy artysty”. Ekspozycja upamiętni postać polskiego pięściarza, jednego z pierwszych więźniów obozu KL Auschwitz, Tadeusza Pietrzykowskiego, ps. Teddy. Relacja na żywo z briefingu inaugurującego wystawę rozpocznie się 15 maja o godz. 12:00 i udostępniona będzie w mediach społecznościowych Muzeum.

Źródło: muzeum1939.pl