Ennio Morricone w Polsce

Strona główna » Imprezy Dodano: 2017-03-27

Ennio Morricone – król muzyki filmowej wystąpi w Polsce! Koncert odbędzie się 14 października w łódzkiej Atlas Arenie. Sprzedaż wejściówek rozpocznie się w najbliższa środę, 29 marca, o godzinie 10:00.


Jest autorem muzyki do ponad 500 filmów, laureatem Oscarów, Złotych Globów oraz innych znaczących nagród. Wiele obrazów, do których komponował ścieżkę dźwiękową, to ikony światowej kinematografii. Ale jego muzyka zyskiwała także odrębną popularność i wydawana była na krążkach w milionowych nakładach. Teraz, ten niekwestionowany król muzyki filmowej, wystąpi w Polsce. 

 

Ennio Morricone należy do grona najlepszych współczesnych kompozytorów filmowych. Przez niemal 60 lat aktywności wydawane na płytach soundtracki zdobyły ponad 40 różnych nagród w kategoriach związanych z muzyką filmową. Wśród nich także te najważniejsze – amerykańskie Oscary, czy Złote Globy. Sam Ennio Morricone dziesięć lat temu został laureatem nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej za całokształt twórczości. Ale dopiero rok temu doczekał Oscara za muzykę do filmu Quentina Tarantino pt. „Nienawistna ósemka”. Wcześniej był do niego pięciokrotnie nominowany.
Na długiej liście artystów, którzy współpracowali z twórcą, odtwarzając skomponowaną przez niego muzykę, są m.in.: Andrea Bocelli, Paul Anka, Celiné Dion, Michael Jackson, Bruce Springsteen, Il Volo, a nawet Metallica, czy The Prodigy i Slash. Współpracował z największymi reżyserami współczesnego kina, do których należą: Quentin Tarantino, Brian De Palma, Sergio Leone, Giuseppe Tornatore, czy Adrian Lynn.

 

Źródło i bilety:

https://www.ebilet.pl/klasyka/koncert/ennio-morricone/?utm_source=Facebook&utm_medium=FB_Post_27032017&utm_campaign=ennio-morricone&utm_term=ennio-morricone&utm_content=ennio-morricone