dEUS na jedynym koncercie w Polsce!

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2019-03-21

Legenda alternatywnego rocka wystąpi 2 maja w Gdańsku.

 

 

Belgijski zespół dEUS to jeden z najciekawszych europejskich projektów reprezentujących szeroko pojętą scenę alternatywnego rocka. Nagrywają i wstępują wspólnie od 28 lat, nieustannie zachwycając brzmieniem i zdobywając nowych fanów. Na wiosennej trasie zespołu, po raz kolejny znalazła się Polska. Weterani gitarowego brzmienia zagrają w klubie B90 w Gdańsku.

 

Tom Barman — lider dEUS — podkreśla, że "nadszedł właśnie idealny moment, aby ponownie odpalić silniki i ze świeżą energią powrócić na muzyczne tory" - celebrując tym samym przełomowe dla zespołu wydawnictwo. Bez wątpienia album The Ideal Crash w dalszym ciągu zachwyca swoją oryginalnością i energią, do dziś wywierając znaczący wpływ na brzmienie grupy. Z okazji 20 rocznicy wydania płyty, zespół wyrusza w wiosenną trasę koncertową po największych miastach Europy. Na koncertach zaprezentują repertuar pochodzący z historycznego albumu, ale jak zapewniają muzycy, nie będzie to jedynie nostalgiczny powrót do brzmień z lat 90. Trasa będzie również przedsmakiem kolejnego, ósmego albumu, na którym fani usłyszą nowego gitarzystę — Bruno de Groote’a. 

Gościem specjalnym i supportem dEUSa będzie młoda i uzdolniona multiinstrumentalistka - Trixie Whitley. Na przestrzeni ostatnich 10 lat jej urzekająca osobowość i talent doprowadziły do współpracy z legendami światowej muzyki m.in. Robertem Plantem, Marianne Faithfull i Meshell Ndegeocello.

 

Bilety:

e-Bilet: https://bit.ly/2DJt3CZ

Going: https://bit.ly/2T8jCl8
GoOut: https://bit.ly/2T71cky

Empik: https://bit.ly/2O64tzR