Dariusz Kozakiewicz wraca z nowy singlem

Strona główna » Aktualności Dodano: 2023-10-24

„Czy to już” jest zapowiedzią płyty, którą Artysta planuje ucieszyć swoich fanów jeszcze w pierwszym półroczu 2024.

20 października 2023 roku w serwisach streamingowych pojawił się utwór „Czy to już”, nowe nagranie zespołu Dariusza Kozakiewicza

Kozakiewicz płynnie przeniósł aktywność do projektu sygnowanego swoim własnym imieniem i nazwiskiem: DAREK KOZAKIEWICZ LIVE, po rozwiązaniu w 2020 roku grupy PERFECT, z którą spędził blisko 25 lat. Ten kompozytor i gitarzysta związany przez 50 lat pracy twórczej z najznakomitszymi zespołami i artystami na polskiej scenie nie potrafiłby usiedzieć długo bez kontaktu z publicznością i pracy w studiu nagraniowym.
 

DAREK KOZAKIEWICZ LIVE jest kwartetem, w którym brzmienie instrumentów – oprócz gitar Darka – dopełniają bas Tomka Płonki i perkusja Sławka Puchały. Trzem instrumentalistom od ponad roku towarzyszy Justyna Panfilewicz – wokalistka obdarzona silnym, zdecydowanym głosem, świetnie pasującym do artystycznych koncepcji Kozakiewicza.

Tych czworo przemierza Polskę, wzdłuż i wszerz, a lider – przyzwyczajony do wielkich sal i tysięcznej publiczności przez poprzednie ćwierć wieku z zespołemPERFECT – nie stroni od nawet niewielkich, klimatycznych klubów, w których grane przez DAREK KOZAKIEWICZ LIVE utwory nabierają specjalnego wymiaru.

Jedna z piosenek wykonywanych regularnie podczas koncertów zespołu, to właśnie„Czy to już” – utwór skomponowany przez Kozakiewicza niemal 10 lat temu, z tekstem Piotra Bukartyka, który został nagrany na akustyczną płytę grupy PERFECT „Muzyka” i… nigdy potem nie był w żaden sposób eksploatowany, ani nawet wykonywany na koncertach tego zespołu.

Kozakiewicz po prostu lubi tę piosenkę, jej fajny groove, a nowa aranżacja, łącząca  brzmienie gitary akustycznej z dźwiękami gitary elektrycznej jest dla Artysty wersją dużo bardziej prawdziwą i dającą – z racji swobodnej aranżacji – przestrzeń na improwizację w czasie koncertów.

Do piosenki powstał teledysk autorstwa Iryny Frolovej, ale scenerię Kozakiewicz wybrał i wynalazł osobiście. Co ciekawe – widoczna w obrazku elektryczna gitara, to specjalny instrument, którego z racji specyficznego i delikatnego wystroju, Darek właściwie nie wynosi z domu. Tym razem zrobił wyłom w zasadzie.

I jeszcze jeden smaczek związany z „Czy to już” – wersja którą teraz dostajemy od Artysty, by zapowiadała nową płytę, jest specjalnie przygotowana, jako tzw. radio edit, który mieści się w radiowych standardach długości. Na płycie pojawi się wersja pełna z rozbudowanym solo Kozakiewicza pod koniec utworu.

Źródło: polskieradio.pl