Cudowne święta w Big Book Cafe

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2017-11-30

CUDOWNE ŚWIĘTA W BIG BOOK CAFE!

 

W grudniowe soboty Big Book Cafe zaprasza całe rodziny. Dzieciom poczytają aktorzy, a dorośli zanurzą się w świątecznych kiermaszach. Najmłodszych oczarują interpretacje klasycznych bajek i najpiękniejszych zimowych opowieści. Już 2 grudnia o godz. 12.00 Agnieszka Kunikowska, specjalistka od dubbingu, która udzieliła m.in. głosu Fionie ze „Shreka”, przeczyta bożonarodzeniowe historie  z Bullerbyn. Tydzień później także w południe w wygodnym fotelu przy choince usiądzie Jacek Braciak, by przypomnieć zimowe perypetie Misia Paddingtona. A 16 grudnia o 12.00 Paulina Holtz przedstawi fragmenty nowej książki Magdaleny Tulli „Ten i tamten las”.

 

Ostatni miesiąc 2017 roku w Big Book Cafe wypełnią wzruszające i dowcipne wydarzenia. W sobotę, 2 grudnia – aby upamiętnić Dzień Walki z Aids, pokazana zostanie trzyodcinkowa ekranizacja głośnej trylogii Jonasa Gardella „Nigdy nie ocieraj łez bez rękawiczek”, która opisuje epidemię tej choroby w Szwecji.

W piątek, 15 grudnia Michał Rusinek pokaże Stand-up Literacki „Nalot” – literaturoznawca, pisarz i tłumacz przywdzieje lekarski kitel i zbada pypcie wyskakujące na języku polskim. Doktor Rusinek w błyskotliwy i komiczny sposób sprawdzi, co dolega naszej mowie codziennej i zaleci skuteczne kuracje. Bilety na wydarzenie (15 PLN) są już dostępne na miejscu i w serwisie http://www.bilety24.pl

W niedziele Big Book Cafe dba o tradycję czytania prasy i serwuje jej autorskie przeglądy, towarzyszące wegetariańskim śniadaniom. Już 3 grudnia znakomity duet Daniel i Agata Passent przyjrzy się sztuce pisania felietonów wczoraj i dziś. Tydzień później, 10 grudnia Patrycja Sasnal zabierze czytelników w podróż przez media arabskie, a 17 grudnia Karolina-Korwin Piotrowska obnaży mit Bożego Narodzenia w wydaniu glamour,  serwowany przez pisma lajfstajlowe i luksusowe. Dziennikarka zaprasza na śniadanie doprawione szczyptą ironii i zdrowego rozsądku.

W załączniku znajdą Państwo szczegółowe informacje o wydarzeniach miesiąca. W sprawie pytań, dodatkowych materiałów - jestem do dyspozycji.

Zapraszamy do odwiedzania Big Book Cafe.

 

Źródło: M. Szwugier