CEAUSESCU PIEKŁO NA ZIEMI

Strona główna » Polecamy Dodano: 2016-09-13

CEAUSESCU PIEKŁO NA ZIEMI
THOMAS KUNZE

Wydawnictwo: Prószyński Media
Kategoria: Biografie


W grudniu 1989 roku świat obiegły zdjęcia z egzekucji dyktatora Nicolae Ceausescu. Zanim obaliła go krwawa rewolucja, przez ponad dwadzieścia lat rządził Rumunią, otaczany kuriozalnym kultem jednostki na wzór Stalina i komunistycznych przywódców krajów Dalekiego Wschodu.
Reżim owładniętego manią wielkości Conducatora, pragnącego stosować w środku Europy wzorce zaczerpnięte z północnokoreańskiego komunizmu, uczynił z Rumunii prawdziwe piekło na ziemi. Rumunia Ceausescu stała się krajem powszechnej nędzy, a osławiona tajna policja Securitate - symbolem krwawego terroru nawet dla socjalistycznych sąsiadów.

Biografia Ceausescu autorstwa Thomasa Kunzego jest powszechnie uznawana - również w Rumunii - za pozycję klasyczną. Dwadzieścia lat po obaleniu Nicolae Ceausescu ukazało się najnowsze, trzecie wydanie książki.


Thomas Kunze pokazał, w jaki sposób półanalfabeta po czterech klasach podstawówki zdobył wielką władzę i uwierzył, że jest bogiem.
"Adevarul", Bukareszt


Thomas Kunze - niemiecki historyk, absolwent uniwersytetów w Lipsku i Jenie. Wykładał m.in. na Uniwersytecie Owidiusza w Konstancy. Od 2002 r. związany z Fundacją im. Konrada Adenauera. Autor licznych publikacji historycznych o Niemczech, krajach Europy Wschodniej oraz Rosji.

 

Do kupienia:

https://merlin.pl/ceausescu-pieklo-na-ziemi-thomas-kunze/7185436/

 

Źródło: https://merlin.pl/