Bzyk i Zacier Tour 2016

Strona główna » Imprezy Dodano: 2016-09-23

Bzyk i Zacier Tour 2016

Już 30 września rusza jesienna trasa koncertowa Bzyka ze Sztajemką oraz legendarnej grupy Zacier. Bzyk na koncertach będzie grał nowe piosenki, które ukażą się na płycie "Stary, zły i brzydki". Premierę płyty zaplanowano na 21 października 2016 nakładem SP Records. Zacier również zapowiedział premierowe utwory podczas swoich koncertów, kończy bowiem pracę nad nową płytą, która ujrzy światło dzienne prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

 

Trasa koncertowa dotrze do miast:

30 09 Kielce "Woor"

1 10 Staszów "Staszowski Ośrodek Kultury"

14 10 Kraków "Żaczek" Beanalia

15 10 Częstochowa "Muzyczna Meta"

21 10 Warszawa "Beerokracja"

22 10 Chorzów "Leśniczówka"

11 11 Bielsko Biała "Rude Boy"

19 11 Wrocław "Alive"

 

Zacier jest zespołem o korzeniach sięgających siermiężnych czasów PRL, grupą awanturników muzycznych, którzy nie przebierając w środkach brną pod prąd artystycznej melasy, szokują, śmieszą i wzruszają. Na warsztacie tej grupy znalazły się wszystkie możliwe style i rodzaje muzyczne, przeważa jednak granie rockowe, a szczególnie istotna jest warstwa tekstowa utworów.

Bzyk i Sztajemka to alternatywno - rockowy zespół z tekstami będącymi satyrycznym komentarzem do otaczającej ich rzeczywistości. W swoim repertuarze posiadają także poważniejsze kompozycje, ocierające się o publicystykę społeczną. W warstwie muzycznej to współpraca osobowości sceny jazzowej z przedstawicielami sceny alternatywnej, czyli mieszanka wybuchowa, najlepiej eksplodująca w warunkach koncertowych.Źródło: S.P. RECORDS & PUBLISHING COMPANY
http://www.sprecords.com.pl