Bestsellerowe "Bagno" Przemysława Piotrowskiego

Strona główna » Aktualności Dodano: 2022-07-15

Bestsellerowe Bagno Przemysława Piotrowskiego, piąta część popularnej serii kryminalnej z bezkompromisowym komisarzem Igorem Brudnym, od dnia premiery 29 czerwca znajduje się w czołówce sprzedaży największych sieci księgarni w Polsce. Autor przenikliwie opisał bagno polskiej polityki, pełnej układów, zbrodni, korupcji i moralnej zgnilizny oraz co najciekawsze, dał czytelnikom możliwość wymierzenia rządzącym sprawiedliwości… W efekcie powstała mocna, poruszająca i kontrowersyjna książka o polskich realiach, która nikogo nie zostawia obojętnym.

Bagno Przemysława Piotrowskiego, które ukazało się nakładem Wydawnictwa Czarna Owca, to jedna z najbardziej oczekiwanych książek tego roku. Już w dniu premiery, 29 czerwca znalazła w się TOP 5 największych księgarni. Cała bestsellerowa seria o Igorze Brudnym sprzedała się już w ilości blisko 200 000 sztuk i cały czas utrzymuje się w ścisłej czołówce polskich kryminałów.

Akcja Bagna rozgrywa się w okrutnym świecie polityki. Tajemniczy Sędzia zaczyna torturować i mordować osoby związane z władzą. Przed egzekucją, podczas transmisji internetowych, ujawnia wszystkie grzechy i przewinienia swoich ofiar, oddając ostateczny werdykt w ręce obywateli. Służby specjalne i policja zostają postawione w stan najwyższej gotowości. Kolejne działania Sędziego skutecznie paraliżują państwo, a wzburzeni ludzie wychodzą na ulice. W tym chaosie, tropiąc psychopatycznego mordercę, komisarz Igor Brudny po raz pierwszy nie wie, czy stoi po właściwej stronie.

- „Bagno” to niezwykle odważna książka. Aż nie chcę myśleć, ile w niej prawdy.

- Może warto byłoby "Bagno" uczynić obowiązkową lekturą na Wiejskiej? Może skłoniłaby do refleksji... Może byłaby kubłem zimnej wody...?

- Takiej książki jeszcze nie czytałem...

- Nie można się oderwać. Czytając i myśląc o otaczającej nas rzeczywistości, przychodziło mi na myśl pytanie „Czy jeszcze leci z nami pilot?”.

- „Bagno” to prawdziwy majstersztyk!!! Nie mogę się doczekać nowej książki o Igorze Brudnym.

- Wciągnęło i porwało. W mojej opinii to najlepsza książka z całej serii.

- Ciężko znaleźć książkę, która tak wciąga i chce się czytać i czytać i nie odrywać, póki się nie skończy - oto zaledwie kilka z setek komentarzy czytelników.

- Czasem są historie, które domagają się opowiedzenia bardziej niż inne – tłumaczy Przemysław Piotrowski. - I ta dręczyła mnie od dłuższego czasu. Obserwując nasze polityczne bagienko, z każdym tygodniem, miesiącem czy rokiem stawałem się coraz bardziej sfrustrowany tym, co widzę. Tym zakłamaniem, złodziejstwem, krętactwem, nepotyzmem, skorumpowaniem i szczuciem na siebie obywateli. W moim odczuciu polska polityka to jedno wielkie „Bagno” i nawet nie chciałbym tu wskazywać konkretnej partii, bo wszyscy mają swoje za uszami. Oczywiście jedni mniej, inni więcej, ale generalnie dostało się wszystkim, bo mam wrażenie, że od jakiegoś czasu polscy politycy robią wszystko poza tym, co tak dumnie przysięgają podczas ślubowania. W pewnym momencie, a dokładnie w czasie eksplozji tej potwornej hipokryzji w okresie wyborów kopertowych, podjąłem decyzję, że muszę się jakoś wypowiedzieć. A że nie lubię uzewnętrzniać się na profilach społecznościowych, postanowiłem wejść w polemikę pisząc książkę.

Przemysław Piotrowski ocenia w najnowszej powieści polską politykę bardzo surowo. Baczny obserwator będzie w stanie odnaleźć wiele poukrywanych wątków nawiązujących do sytuacji z ostatnich lat, w tym głośnych afer, które do tej pory nie zostały rozliczone. Autor jest znany tego, że polityczna poprawność dla niego nie istnieje, więc i tym razem nie oszczędza w swojej książce absolutnie nikogo.

- Chciałem pokazać tę całą zgniliznę, która nas otacza, a do której tak się przyzwyczailiśmy, że nawet już nie czujemy jej smrodu. Unaocznić ludziom w prostych słowach, że kiedyś byliśmy w stanie żyć w miarę normalnie, a dziś potrafimy się nienawidzić tylko dlatego, że ten czy tamten głosuje na inną partię – dodaje Przemysław Piotrowski. - Przecież doszło do sytuacji, że polityka dzieli rodziny i ludzie potrafią wstać od wigilijnego stołu, gdy ktoś wspomni o Kaczyńskim czy Tusku. I naprawdę obrzydliwe jest to, że rządzący (choć tak naprawdę wszyscy przy tzw. korycie), wykorzystują to do walki wyborczej, a sami zarabiają krocie w spółkach skarbu państwa i śmieją się nam w twarz, przemawiając do nas przed kamerami, jakbyśmy nie mieli mózgu. To wszystko spowodowało, że narodził się pomysł na to, aby zamienić się rolami i aby po raz pierwszy od lat to społeczeństwo wzięło władzę w swoje ręce. Bo wbrew pozorom to nie Sędzia, który jest w książce głównym antagonistą, a właśnie obywatele są zarazem oskarżycielami, sędziami i wykonawcami wyroków. Igor, który jest wrzucony w wir wydarzeń, jest zaś personifikacją nas wszystkich. To człowiek, który staje przed takim samym dylematem moralnym jak obywatele, bo sam nie jest pewien, po której stronie powinien się opowiedzieć.

Niezwykły talent autora czytelnicy docenili już wcześniej, uznając Zarazę, czwartą część serii o Igorze Brudnym, książką roku 2021 w 7. edycji prestiżowego plebiscytu portalu lubimyczytać.pl w kategorii „Kryminał, sensacja, thriller”. Przemysław Piotrowski wygrał z najpopularniejszymi autorami, m.in. Remigiuszem Mrozem czy Wojciechem Chmielarzem.

Przemysław Piotrowski pracuje już nad kolejnymi powieściami, w tym nad historią z gatunku true crime, opowiadającą historię Kolumbijczyka Luisa Garavito – najbardziej przerażającego seryjnego mordercy w historii, zwanego Bestią lub Zabójcą wszech czasów. To okrutny pedofil i psychopata, który przyznał się do zamordowania prawie 200 chłopców. Aby móc napisać książkę, Piotrowski odbył prawie miesięczną podróż śladami Luis Garavito po niebezpiecznych terenach środkowej Kolumbii. Premiera jest zaplanowana na początek 2023 roku. Książka zostanie wydana przez Wydawnictwo Czarna Owca.

 

 

Przemysław Piotrowski (ur. w 1982 r.) – polski dziennikarz związany z tematyką sportową i śledczą, ale także wieloletni pracownik norweskich rafinerii i platform wiertniczych, pisarz, autor bestsellerowych powieści kryminalnych. Studiował w Hiszpanii i USA, mówi po hiszpańsku i angielsku. Zadebiutował głośnym thrillerem historycznym Kod Himmlera (2015). Od 2020 roku wydaje nakładem Wydawnictwa Czarna Owca bestsellerową serię kryminalną, której bohaterem jest komisarz Igor Brudny. W jej skład wchodzą: Piętno, Sfora, Cherub, Zaraza i Bagno. W 2021 roku w tym samym wydawnictwie ukazały się dwie inne powieści pisarza: dramat kryminalny Krew z krwi i thriller psychologiczny Matnia.

Źródło: agencjafaceit.pl