Bedoes i White 2155 z nowym teledyskiem do kawałka "Bedoesiara"

Strona główna » Aktualności Dodano: 2022-05-27

„Bycia mężczyzną nauczyła mnie kobieta”. Bedoes i White 2115 z nowym teledyskiem do kawałka „Bedoesiara” w reżyserii Jana Dybusa i ze zdjęciami Igora Połaniewicza.

 

 

Światło dzienne ujrzał właśnie nowy teledysk Bedoesa i White’a, który jest drugim singlem wydanym pod szyldem nowej wytwórni muzycznej - 2115. Data jego premiery – 26 maja –  zdecydowanie nie jest przypadkowa, bo kawałek i klip „Bedoesiara” to hołd złożony wszystkim kobietom. Za kreację, reżyserię i zdjęcia do teledysku odpowiadają Jan Dybus i Igor Połaniewicz z Papaya Roster.

 

“Jestem wychowany przez kobiety. Mojej mamie zawdzięczam wszystko, zawdzięczam Jej moją emocjonalność, moją wrażliwość, moją wyobraźnię, ale również moją pewność siebie i siłę. Wychowywała mnie razem z Babcią i uważam, że moje dziewczyny zrobiły cudowną robotę” - mówi Bedoes, w dniu matki oraz premiery swojego najnowszego teledysku, który w centralnym miejscu stawia kobiety.

Autorzy teledysku odwrócili role. Postaci Bedoesa, White’a, Flexxy’iego i Kuqe’a zagrały dziewczyny będące ich żeńskimi odpowiednikami i to one nawijają bez kompleksów do kamery.

 

Skąd wzięły się dziewczyny na planie klipu? Śledzący social media rapera wiedzą, że każdy, kto kupił rzecz z kolekcji Bedoesiary, mógł wziąć udział w castingu, ogłoszonym przez Borysa na jego Instastories tydzień wcześniej. Kilkadziesiąt osób, po przejściu castingu, spędziło z nim i ekipą 2115 dzień na planie, a także wystąpiło w klipie.

 

Przy okazji produkcji teledysku do „Bedoesiary” Borys zadebiutował w podwójnej roli. Przede wszystkim jako szef nowo powstałej wytwórni, ale również jako creative director całego projektu i współautor koncepcji na teledysk.

 

“Z Jankiem spotykaliśmy się w moim mieszkaniu i do wschodu słońca siedzieliśmy i myśleliśmy, jak to wszystko zrobić. Bezpośredni kontakt z reżyserem, wspólna wizja i flow pracy, jakie złapaliśmy z Jankiem właściwie od razu, dało mi przestrzeń, aby sprawdzić się w nowej roli. Zawsze jestem zaangażowany w każdy proces twórczy, który dzieje się wokół mnie, od projektowania okładek, przez mix i mastering kawałków do teledysków, ale tym razem naprawdę byłem w tym całą głową i sercem, bo wiedziałem, jak ważną rzecz to za sobą niesie i jak ważne jest to, żebyśmy my, mężczyźni, ale też raperzy, pokazali rolę kobiet w naszym życiu. Rolę, która jest kluczowa” – wyjaśnia raper.

 

“Rozmawiamy przy okazji premiery teledysku, który powstał przy niesamowitej zajawce wszystkich członków ekipy i poczuciu, że nie jest to kolejny, zwykły klip, a może pierwszy krok środowiska w dobrą stronę. Ten teledysk dedykujemy pewnym siebie i silnym kobietom, które idą po swoje” - dodaje Jan Dybus, autor scenariusza oraz reżyser klipu. Jego znajomość Borysem rozpoczęła się na planie serialu Wilk, w którym Bedoes zagrał jednego z przyjaciół głównego bohatera, i dała początek kolejnym kreatywnym współpracom.

 

Autorem zdjęć jest Igor Połaniewicz. To jeden z topowych twórców teledyskowych, który ma na swoim koncie klipy dla czołówki polskich raperów oraz najbardziej prestiżowe nagrody w branży kreatywnej.

 

“Zależało nam, aby uzyskać pewnego rodzaju dysonans w obrazie i wywołać w widzach poczucie niekonwencjonalności tego świata. Tak, aby niemożliwe było przypisanie go do konkretnej płci. Chcieliśmy złamać stereotypy przedstawiające dziewczyny tylko w salonach piękności, ale również zrobić to samo dla chłopaków, którzy nie muszą zawsze przebywać na siłowniach. Spójna paleta kolorów i subtelny grading, który nie zabiera uwagi widza od bohaterów i historii oraz wieloplanowa inscenizacja to cel jaki nam przyświecał” – wyjaśnia Igor.

 

****

 

2115 to początkowo grupa przyjaciół sprzed ławki z bloku, która na oczach słuchaczy przerodziła się w wytwórnię muzyczną. Misją 2115 jest pokazanie, że nie ma rzeczy niemożliwych, a miejsce pochodzenia nie definiuje przyszłości.

 

Papaya Roster, jeden z czołowych impresariatów, reprezentujący reżyserów, operatorów oraz fotografów w Polsce i na świecie. W portfolio Papaya Roster znajduje się kilkudziesięciu twórców, którzy pracują dla największych marek tworząc kontent reklamowy, obrandowaną rozrywkę, teledyski oraz treści originalne. Papaya Roster, obok domu produkcyjnego Papaya Films, konkursu Papaya Young Creators oraz portalu Papaya.Rocks wchodzi w skład ekosystemu Papaya.

 

Bedoes, Borys Przybylski - rocznik ‘98. Jego mocne, osobiste linijki i chwytliwe refreny zna cała Polska, a koncerty przyciągają tysiące osób. Należy do wąskiego grona polskich hiphopowych artystów mogących pochwalić się diamentową płytą, którą otrzymał za album “Opowieści z Doliny Smoków”. Najmłodszy polski raper na szczycie OLiS, który zdobył debiutanckim albumem “Aby Śmierć Miała Znaczenie”. Kwiat Polskiej Młodzieży”, czyli jego drugi krążek pokrył się potrójną platyną.

 

W 2019 roku Bedoes jako jedyny Polak trafił na listę 100 najpopularniejszych artystów na Spotify na Świecie. Najnowsza płyta artysty - “Rewolucja Romantyczna” - pokryła się złotem jeszcze przed oficjalną datą premiery, a sam album zaliczył piąty najlepszy debiut na świecie na Spotify. Na kanale SBM Label na YouTube filmy z jego udziałem wyświetlono ponad miliard razy.

 

Artysta regularnie angażuje się w różnego rodzaju ruchy społeczne, jak chociażby performance przygotowany we współpracy z Porsche na temat samoakceptacji. Bedoes na każdym kroku podkreśla duże znaczenie swoich słuchaczy i pozostaje z nimi w bliskiej relacji, co przełożyło się na dwukrotne zdobycie statuetki Popkiller w kategorii “Kontakt z fanami” . We wrześniu 2021 Bedoes dołączył do światowych ambasadorów gry FIFA 22. W kwietniu 2022 roku doszło do spełnienia jego kolejnego marzenia - założenia własnego, niezależnego wydawnictwa muzycznego pod nazwą 2115.

Źródło: becomms.pl