BCKino online

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2020-05-05

BCKino online to ukłon dla naszych Widzów, którzy za nami tęsknią. Raz w tygodniu (na razie!) będziecie mogli zobaczyć filmy, które bardzo polecamy. Jak to wygląda? Kupujecie bilet online
i dostajecie od nas na maila kod dostępu do filmu, który będziecie mogli zobaczyć określonego dnia
o określonej godzinie. Zapraszamy!

ZASADY OGLĄDANIA FILMÓW ONLINE:
1. Kup bilet do BCKina ONLINE (https://bilety.becek.pl/) do środy, godz. 23:59. Cena biletu 12 zł.
2. Po kupieniu biletu do BCKina ONLINE na podany przez Was adres mailowy wysłane zostanie potwierdzenie zakupu biletu.
3. Na ten sam adres mailowy, w dniu seansu zostanie wysłany link do filmu wraz z hasłem.
4. Link oraz hasło do filmu zostaną aktywowane 5 minut przed seansem (seans rozpoczyna się o 19:00).
5. Oglądanie filmu można rozpocząć w trakcie pierwszej godziny trwania seansu, czyli do 20:00.
Link będzie aktywny jeszcze przez godzinę po zakończonym pokazie, czyli do godziny 23:00.

Co zobaczymy?

7 maja (czwartek), godz. 19:00
ASPROMONTE
Akcja filmu, opartego na powieści Pietra Criaco, rozgrywa się w latach 50 na południu Włoch, wśród kalabryjckich wzgórz Aspromonte. Miejsce jest nieprzypadkowe, bowiem sam reżyser Mimmo Calopresti wychował się w niewielkim kalabryjskim miasteczku. W jednym z wywiadów przekonywał, że włoskie południe od zawsze naznaczone było pewną duchowością: „Niebem i piekłem, baśnią i tragedią”. Jego nowy film łączy w sobie wszystkie te elementy. Czas trwania: 87 minut.

 

4 maja (czwartek), godz. 19:00

BŁĄD SYSTEMU
Szeroko komentowany debiut fabularny Nory Fingscheidt jest chwytającą za serce opowieścią o desperackiej potrzebie uwagi, miłości i czułości dziewięcioletniej dziewczynki.  Film został doceniony na wielu światowych festiwalach. Zdobył m.in. Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie, jest także niemieckim kandydatem do OSCARA. Czas trwania: 119 minut.

 

21 maja (czwartek), godz. 19:00

TAJEMNICA HENRIEGO PICKA
Ekranizacja popularnej powieści Davida Foenkinosa to komedia kryminalna pełna zwrotów akcji, niespodzianek i ślepych uliczek. Szczególnie polecana fanom Agathy Christie.  W rolach głównych gwiazdy francuskiego kina Fabrice Luchini oraz Camille Cottin. Czas trwania: 100 minut.

 

28 maja (czwartek), godz. 19:00
TAM GDZIEŚ MUSI BYĆ NIEBO
Powrót palestyńskiego reżysera Elii Suleimana po dziesięcioletnim artystycznym milczeniu. Nazywany przez wielu spadkobiercą Bustera Keatona czy Jacques’a Tati, stworzył pełną empatii, humoru i głębokiego humanizmu, autoironiczną opowieść o palestyńskiej tożsamości oraz próbie ucieczki od niej. Film został uhonorowany Nagrodą Specjalną Jury oraz Nagrodą FIPRESCI podczas ostatniego festiwalu w Cannes. Jest także palestyńskim kandydatem do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Czas trwania: 97 minut.

 

Zapraszamy na https://www.facebook.com/BECEKBytomskieCentrumKultury/ oraz  na www.becek.pl