Bass and Beat Festival we Wrocławiu

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2019-10-10

Dwa dni koncertów, specjalnych wystaw, warsztatów i wykładów - od 10 do 12 października we Wrocławiu potrwa Bass and Beat Festival, na którym zaprezentują się artyści łamiący muzyczne schematy.

 

10 października podczas czwartkowego oficjalnego otwarcia wydarzenia, które odbędzie się w Dolnośląskim Centrum Filmowym zobaczymy filmy, korzystające z różnych środków wyrazu, stworzone przez studentów Katedry Sztuki Mediów ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

 

Festiwal ruszy pełną parą w piątek 11 października w przestrzeniach Impartu. Pierwszy dzień rozpoczniemy od wykładu Radka Grygoruka, który na przykładzie organizowanego przez niego Slot Art Festivalu opowie o produkcji i organizacji wydarzeń.  Tuż po nim, Ewa Bryl-Michałowicz z Akademii Trenerów Sprzedaży zdradzi techniki efektywnego poruszania się na rynku sprzedażowym. Następne odbędą się warsztaty z beat boxu, które poprowadzi wielokrotnie nagradzany w tej dziedzinie Zgas.

 

 

Po ćwiczeniach pozwalających wykorzystać własny głos jako instrument Katarzyna Czechowska - szefowa marketingu Kayaxu powie jak sprawnie wykorzystać i stworzyć najlepsze strategie dla muzyków w serwisach streamingowych. O równowagę między tabelkami i językiem marketingu, a emocjami i uczuciami zadba Vojto Monteur, który poprowadzi następne w kolejce warsztaty. Podczas tych zajęć poznamy podstawy produkcji muzycznej. Gospodarzem ostatniego wykładu tego dnia będzie Tomek Lektarski, współzałożyciel Lionstage, który powie o elementach produkcji festiwali i dużych koncertów.

Po intensywnym dniu szkoleniowym zapraszamy na wernisaż prac Pracowni Druku Cyfrowego i Technik Eksperymentalnych wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

O godzinie 18:00 w sali  kameralnej w Imparcie rozpoczniemy część wieczorną, a zarazem koncertową. Jako pierwsi zagrają laureaci Plebiscytu Bass and Beat 2018, wrocławski zespół Mundi. O 19:00 wielka premiera tegorocznej odsłony festiwalu, czyli Piosenki Reglamentowane. To koncert największych przebojów lat 70 i 80 w nowych, przygotowanych specjalnie na te okazję aranżacjach. Big Band wrocławskiej Akademii Muzycznej wraz wrocławskimi muzykami (Natalia Lubrano, Kasia Mirowska, Adrianna Styrcz, Wojciech Myrczek, João de Sousa, Kuba Stankiewicz, Mariusz Kiljan, DJ Skipless, Zgas) wykonają między innymi „Jeszcze w zielone gramy”, „Krakowski spleen” i wiele innych dobrze nam znanych utworów. O godzinie 20:00 wystąpi zespół Charles Pakowsky. Piątkowy dzień zakończymy koncertem zespołu Błoto.

 

Sobota to kolejna porcja muzycznych wrażeń, ale ponownie na pierwszy plan idzie edukacja branżowa. O tym jak stawiać sobie cele i skutecznie je realizować opowie na pierwszym tego dnia wykładzie Magda Pawlik - organizatorka festiwalu i właścicielka Agencji Producenckiej Art Anima. Następnie o tym co zrobić, żeby znaleźć się ze swoją muzyką na zagranicznych rynkach opowie Michał Hajduk z Instytutu Adama Mickiewicza.

Koncertowo drugi dzień festiwalu otworzą zdobywcy II miejsca w tegorocznej odsłonie Plebiscytu Bass and Beat, czyli zespół Minka, który wystąpi o 18:00. Tuż po nim funkowa energia niemałego bandu, czyli zespół Bibobit, który zagra w sali teatralnej Impartu o 19:00. Jako następni na scenie pojawią się zwycięzcy Plebiscytu Bass and Beat 2019. W tym roku główna nagroda powędruje do zespołu Avi Jazzar. Niech najlepszą nagrodą będzie nasza liczna frekwencja i dobra energia publiczności.

Zwieńczeniem festiwalu będzie koncert zespołu DAGADANA, który o godzinie 21:00 zabierze nas do swojego zaczarowanego, polsko-ukraińskiego świata.

 

A potem pozostaną nam świetne wspomnienia i czekanie na kolejny Bass and Beat Festival.